вторник, 23. април 2019. Вести денес: 27
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 4. ноември 2018 година

Дневен хороскоп за 4. ноември 2018 година

Овен

Работа

Вие се грижите да делуувате како вистински перфекционист пред некои луѓе, за да направите впечаток дека чувате сѐ под строга контрола и под будното око.

Љубов

Делувате динамично, шармантно и духовито во изразувањето пред својата околина. Бизнис или личен предизвик секогаш може да се трансформира во поширок успех кој остава добар впечаток врз животната средина.

Здравје

Добро се чувствуваш.

 

Бик

Работа

Вие сте пред нова дилема. Дали некој си игра со вашата доверба или станува збор за одредено недоразбирање во средината што треба да се прифати како минлива фаза.

Љубов

Она што го сметате за интересно по вашето мислење, партнерот го гледа со одредена доза на недоверба или одбивање. Имате различни ставови.

Здравје

Вие сте нервозни.

 

Близнаци

Работа

Вие сте ангажирани на различни страни, но сѐ има здрава граница на издржливост и позитивни можности. Користете ја енергијата рационално.

Љубов

Понекогаш поставувате преголеми барања за саканото лице. Нема потреба да се чувствувате несигурни и да ја потиснувате вистината во љуовен дијалог.

Здравје

Добро се чувствувате.

 

Рак

Работа

Ви недостасуваат некои дипломатски манири и повеќе тактики во средбата со соработниците. Откривате повеќе детали отколку што ти треба. Сепак, нема причина да ве обвинуваат за неуспех.

Љубов

Се чини дека залудно размислувате за романтична средба или за погрешна личност која не е во вашата емоционална доминација. Ве очекува пријатно изненадување.

Здравје

Земете витамини.

 

Лав

Работа

Претерувате со вашите амбициозни планови и сакате да се докажете на различни страни. Очекувате негативни коментари или коментари за одредени постапки.

Љубов

Недоразбирањата што ве придружуваат во дијалогот со блиска личност не се незначајни, но тие не се тема која треба постојано да се повторува. Опуштете се.

Здравје

Проблеми со зглобовите.

 

Девица

Работа

Имате добра проценка на различните опции на деловната сцена и знаете како да дејствувате сугестивно на вашата околина. Со добро дизајниран стил на изразување, можете да добиете подобар ефект врз вашите соработници отколку со употреба на строга интонација.

Љубов

Ако вашата емоционална средба не изгледа премногу идилично, не го обвинувајте вашиот партнер за сите лоши моменти што моментално постојат во заедничкиот живот.

Здравје

Корегирајте ја исхраната.

 

Терезија

Работа

Ако сте во непријатна ситуација, не ја повторувајте погрешната приказна. Понекогаш е тешко да се признае личниот пораз, особено кога постои личност која ќе победи во таква ситуација.

Љубов

Чувствувате емоционалната несигурност, избегнувајте непотребни возбудувања или авантуристички нагони кои можат да создадат нова непријатност. Олеснете си ја вашата совест.

Здравје

Добро се чувствувате.

 

Шкорпија

Работа

Чувствувате потреба да заведете нов ред во вашата средина, но тоа го правите на погрешен начин. Соработниците имаат различни идеи за заеднички интереси и не ги разбираат сите ваши идеи.

Љубов

Вие сте добро расположени, нема причина да се избегнувате од некои „љубовни сигнали” што ги забележувате. Дозволете си некоја омилена забава.

Здравје

Потребна ви е пауза.

 

Стрелец

Работа

Без оглед на нечија убедлива приказна и големи ветувања, ќе забележите дека работите се движат во погрешна насока. Кога сметате дека некој ги крши твоите права или интереси, станувате нервозни.

Љубов

За жал, ниту љубовната тема не целосно по вашиот вкус или мерка. Партнерот има некои приоритетни планови, но не се откажувате лесно од вашите намери.

Здравје

Пазете се од настинки.

 

Јарец

Работа

Вие сте загрижени за нечии зборови и тоа со добра причина. Ако се грижите да ги зачувате вашите деловни и финансиски интереси, треба да користите малку итрина или некои методи на заобиколување.

Љубов

Вие сте во емоционална неусогласеност во однос на вашите желби и можности кои ве придружуваат. Ви пречи еуфоричното расположение на партнерот, чувството на оставање и емоционалната несигурност.

Здравје

Спијте повеќе.

 

Водолија

Работа

Не дозволувајте некој во вас да иницира ниски страсти или желба за бизнис ривалство. Размислете за вашите предности и недостатоци во деловниот дијалог, бидете реални.

Љубов

Без оглед на тоа како таинствено се однесувате со некој близок, не можете целосно да го скриете вашето основно расположение или работи што ги потиснувате во себе.

Здравје

Задоволително.

 

Риби

Работа

Сакате да оставите сценски впечаток за животната средина, така што повремено ќе ги преувеличувате вашите идеи или планови кои ги промовирате. За среќа, добивате поддршка

Љубов

Без оглед на вашиот статус или возраст, прифатете ја играта на заведување која во вас стимулира чувство на радоста. Со некој близок секогаш постои поубав и возбудлив дел од реалноста.

Здравје

Пазете се од повреди.