недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 8
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 4. декември 2018 година

Дневен хороскоп за 4. декември 2018 година

ОВЕН

Работа: Ве очекува прилично добар ден, можете да се надевате дека ќе се пружи шанса за одмор и опуштање.

Љубов: Ви се допаѓаат две личности и имате голема дилема.

Здравје: Внимавајте на инфекции.

 

БИК

Работа: Можете да очекувате позитивна шанса за промена на работното место. Околностите кои се во околината, ви одат во прилог.

Љубов: Ве очекува ново познанство кое би можело да доведе до сериозна врска.

Здравје: Проблеми со стомакот.

 

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можете да очекувате поволен ден за остварување на нови работни контакти кои на долги патеки ќе ви бидат важни.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која имате пријателски однос, и не сте подготвени да ја поминете границата.

Здравје: Пад на имунитетот.

 

РАК

Работа: Ви следуваат важни случувања на полето работа и многу е важно да пред себе имате чиста визија и јасна цел која сакате да ја остварите.

Љубов: Можете да очеквуате интересна атмосфера за нови познанства.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

 

ЛАВ

Работа: Можете да очекувате сосема поволен за нови случувања и малку работни промени.

Љубов: Една многу комуникативна личност на суптилен начин ќе ви го покаже интересот за вас и наскоро ќе дојде до врска.

Здравје: Полни сте со енергија.

 

 

ДЕВИЦА

Работа: Потребно ви е некое време да се соберете и да дојдете до важни одлуки на работното поле.

Љубов: Се чувствувате осамено веќе долго време и потребни ви се емоции за некој нов.

Здравје: Можни проблеми со несоницата и нервоза.

 

ВАГА

Работа: Можете да се надевета на позитивни промени на полето заработка. Пред вас е добра шанса да дојдете до голем прилив на пари.

Љубов: Ве очекува интересна комуникација со една личност која има сериозни намери.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

 

ШКОРПИЈА

Работа: Важно е да бидете отворени и подготвени за компромис во работното опкружување ако сакате нова соработка.

Љубов: Не сте претерано посветени на своите емоции и сега тоа не ви е приоритет.

Здравје: Чувајте се од настинки и вируси.

 

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да размислувате за долговите кои ве следат и поради тоа се чувствувате несигурно и незадоволно.

Љубов: Емоциите ви се во овој период многу променливи, и се уште не сте за врска.

Здравје: Можни проблеми со штитната жлезда.

 

ЈАРЕЦ

Работа: Не сте доволно сконцентрирани на работа и би било најдобро да земете слободен ден и да малку да се одморите.

Љубов: Пред вас е неповолен период кои носи љубовни разочарувања.

Здравје: Вртоглавица. Одете на лекар.

 

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате многу идеи и многу сте креативни, па секогаш наоѓате некои нови начини да го поправите својот работен статус.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која може да очекувате врска и љубовна авантура од краток тип.

Здравје: Уморни сте.

 

РИБИ

Работа: Пред вас е поволен ден за анализа на работните случувања и за носење на нови одлуки во врска со тоа.

Љубов: Може да очекувате помрднување на комуникациите со личност со која сте имале порано врска.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

Коронавирус