петок, 4. декември 2020. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 4. август 2019 година

Дневен хороскоп за 4. август 2019 година

ОВЕН

Работа: Факторот на среќа ќе ве послужи и ќе успеете да остварите се она што го посакувате.

Љубов: Ве очекува ново познанство од кое ќе бидете среќни и задоволни. Поволен е периодов.

Здравје: Потребна ви е физичка активност.

БИК

Работа: Полето на приватна работа е проблематично поставено кај вас во следниот период, и ќе имате компликации.

Љубов: Сигурни сте во своите чувства кон партнерот и среќни сте затоа што сте заедно.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте интересни случувања и добри промени за работа. Новата понуда наскоро ви доаѓа.

Љубов: Флертувате со личност која ви се допаѓа. Би било добро да направите конкретен чекор.

Здравје: Ќе ви годи трчање.

РАК

Работа: Конечно сте успеале да остварите успех на ова поле. Може да се надевате на позитивни околности.

Љубов: Ве очекува поволен ден со саканата личност, и ќе разговарате околу некои важни работи.

Здравје: Пределот околу вратот е чувствителен.

ЛАВ

Работа: Време е да се соочите со грешките кои сте ги правеле и да си признаете себе си дека некои работи не треба да ги менувате.

Љубов: Саканата личност од вас бара искреност. Потрудете се да и покажете дека нема да ја разочарате.

Здравје: Проблеми со холестеролот.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте успешен ден во кој факторот на среќа ќе ве прати.

Љубов: Отворено покажувате интерес и влегувате во флерт со личност која ви значи. Ве очекува почеток на врска.

Здравје: Проблеми поради умор.

ВАГА

Работа: Сега ќе имате прилика да смените она што не ви одговора на работното поле.

Љубов: Ако сте слободни може да очекувате дека ќе сретнете личнсот која ќе биде добар избор за врска.

Здравје: Проблеми со несоница.

ШКОРПИЈА

Работа: Очекувајте многу позитивна атмосфера во работното опкружување. Ќе успеете да ги решите сите проблеми.

Љубов: Подготвени сте за нови случувања и промени. Со саканата личност планирате заедничко патување.

Здравје: Работете на подобра концентрација.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да остварите позитивни промени на работното поле во следниот период.

Љубов: Уживате во заедничките мигови со саканата личност. Ако сте слободни, ќе имате познанство.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе покажете дека сте подготвени повеќе да се ангажирате околу работните промени во следниот период.

Љубов: Уживате крај саканата личност која ви пружа искрени емоции и секојдневна поддршка.

Здравје: Работете на создавање на здрави навики.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да сте покажале дека сте способни да напредувате и дека надредените ќе ви ги зголемат одговорностите.

Љубов: Ако бидете претерано љубоморни, би можеле да ја избркате саканата личност од себе.

Здравје: Чувствителна кожа.

РИБИ

Работа: Доаѓате до шанса да напредувате и да почнете доста позитивни промени на работното поле.

Љубов: Се додека сте подготвени да се борите за тоа односот со саканата да опстане, ќе бидете задоволни.

Здравје: Подложни сте на воспаленија.

Коронавирус