сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 28
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 31. октомври 2018 година

Дневен хороскоп за 31. октомври 2018 година

ОВЕН

Работа: Планирајте пат, ќе ви донесе пари. Можеби би требало да соработувате и со партнерот со кој сте во врска или во брак. Тој е добар соработник.

Љубов: Добро се сложувате со саканата личност. Слободните имаат шанса за познанство со една особа во знакот на Бик.

Здравје: Чувствителен нервен систем.

 

БИК

Работа: Не е време да се жалите на колетите или соработниците. Морате да се подигнете себе си. Имате поддршка од личност во знакот на Девица.

Љубов: Убав ден за нови познанства. Некој кој го познавате ќе ви пријде, и можеби ќе се роди љубов.

Здравје: Добро.

 

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска засилена нервоза која ви ги иритира колегите. Сигурно не сте задоволни со некого од вашиот работен тим.

Љубов: Ако сакате да донесете некоја одлука во врска со вашата врска или брак, подобро почекајте некој друг ден. Секоја идеја не ви е јасна.

Здравје: Променливо расположение.

 

РАК

Работа: Потребно ви е разбирање, особено на работното место каде што работите. Доколку тоа е голем колектив, ќе морате да трпите различни ситуации.

Љубов: Слободните Ракови имаат шанса на пат да запознаат некоја личност во која ќе се заљубат. Можеби тоа ќе биде во знакот на Лав или Девица.

Здравје: Стомачни мачнини.

 

ЛАВ

Работа: Вие сте среќни и расположени, а луѓето околу вас нервозни поради некој проект на кој му се ближи крајниот рок, а сега им е тешко да го финишираат. Почекајте уште некој ден.

Љубов: Пробајте да му ја објасните на партнерот ситуацијата во која се наоѓате. Потребно ви е разбирање.

Здравје: Пробувате да го подигнете оптимизмот во себе.

 

ДЕВИЦА

Работа: Денеска ви е отворен ден за некои конкретни идеи, планови, иако не е добро премногу да работите. Добар ден е денеска за вложувања.

Љубов: Ако сте во брак или врска, тогаш добар период за патување. Ако сте слободни, имате некоја средба со личност од знакот на Рак.

Здравје: Лекувајте се со природни билки.

 

ВАГА

Работа: Добри идеи на видик. Размислувате која прво ќе ја спроведете.

Љубов: Врската со фамилијата полека доаѓа на место. Почнува да владее мир и спокој. Уживајте.

Здравје: Добро вино за опуштање на вашето тело.

 

ШКОРПИЈА

Работа: Минатото ви е пред очите. Се сеќавате на сите лекции кои сте ги поминале. Балансирате помеѓу минатото и иднината. Извлекувајте пораки. Добро ќе ви дојде.

Љубов: Комуникацијата напредува.

Здравје: Чувствителност во стомакот.

 

СТРЕЛЕЦ

Работа: Се истакнувате себе си, и другите одат во втор план. Многумина се чувствуваат како заборавени, затоа што вие ги освојувате наградите.

Љубов: Партнерот ве уценува а вие не можете да поверувате дека сте доведени во таква ситауција.

Здравје: Не е лошо да ја проверите крвната слика.

 

ЈАРЕЦ

Работа: Заборавете го минатото. Подобро за вас. Доколку сте на некоја помала позиција отколку што сте биле порано, навистина ќе ви помогне совет на една личност во знакот на Девица.

Љубов: Можете да бидете во врска, а можете да фунцкионирате и како индивидуална личност.

Здравје: Повеќе уживајте во лежењето.

 

ВОДОЛИЈА

Работа: Употребете ја вашата имагинација да ги убедите другите колеги дека се што правите е она вистинското.

Љубов: Непознат повик во доцните вечерни часови ќе ви направи да се чувствувате добро.

Здравје: Доколку многу работите ќе посегнете по брза храна, но немојте да претерувате.

 

РИБИ

Работа: Имате многу обврски кои не знаете како да ги решите. Со помош на своите внатрешни сили вие завршувате буквално се. Не ви е потребна помош.

Љубов: Опкружени сте со фамилијарната заедница и со пријателите. Зборувате за финансии.

Здравје: Болки во стопалата.

Коронавирус