недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 42
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 3. ноември 2018 година

Дневен хороскоп за 3. ноември 2018 година

ОВЕН

Работа: Внимавајте на себе и колку се „трошите“. Како и сите огнени знаци, наклонети сте кон тоа без некаква причина залудно да ја трошите позитивната енергија.

Љубов: Добро ви е во брак или во врска која ве исполнува, и ве прави реално среќна личност.

Здравје: Психичка стабилизација.

 

БИК

Работа: Не ви е јасен фактот што некој кој работи кај вас, има свои планови и идеи. Можеби премногу дозволувате околу вас да се однесуваат опуштено.

Љубов: Имате аспекти да се заљубите. Моментално на вашиот видик актуелни се личности од знаците Риби или Рак.

Здравје: Чувствителен нервен систем.

 

БЛИЗНАЦИ

Работа: Понекогаш идеалистички ги разбирате своите колеги. Морате да се штедите за евентуални разочарувања или лаги.

Љубов: Зафатените во овој знак ќе имаат убавина и нежност во врската или бракот. За слободните ова е период да се заљубат.

Здравје: Задоволни сте од себе си, немате никаков проблем.

 

РАК

Работа: Вие можете да ги совладате тешкотиите во кои се наоѓате. Не се проблем парите или тежината на работата. Повеќе е нагласен однос со колегите и соработниците.

Љубов: Емотивни сте подготвени да ги надминете тешкотиите со кои се соочувате.

Здравје: Внимавајте на хормоните, нервозата или мускулите.

 

ЛАВ

Работа: Приватно ако имате свој бизнис, морате да водите сметка околу буџетот. Посебно каде што парите се трошат. Претераните трошоци подоцна ќе ви зададат маки.

Љубов: Љубомората ви прави проблеми. Тоа е повеќе ваша потреба за близина со партнерот и носталгија по дома и по семејството.

Здравје: Силно чувство на страсти знае да донесе проблеми со срцето.

 

ДЕВИЦА

Работа: Се чувствувате изолирани, одвоени од светот. Тоа понекогаш е поради вашиот нарцисоиден став кон работата, посебно кон колегите.

Љубов: Слична ситуација и во љубовта. Ако сте во брак, поправете ја комуникацијата. Слободните остануваат и понатаму на исто.

Здравје: Проблеми со мусклулите.

 

ВАГА

Работа: Немојте да се карате со колегите. Може да паднат тешки зборови. Напната атмосфера. Нешто мора да се пресече во коренот.

Љубов: Партнерот ви предлага авантуристички пат. Размислете!

Здравје: Напнатост во стопалата. Облекувајте удобни обувки.

 

ШКОРПИЈА

Работа: Го заборавате минатото и отворате простор за нови работи. Добро се чувствувате со носење на нови одлуки. Соработниците ве поддржуваат.

Љубов: Доколку вашата врска има смисла, вие ќе ја продолжите. Доколку нема, тогаш што е понестабилна, излезете од врска.

Здравје: Главоболки.

 

СТРЕЛЕЦ

Работа: Чувствата и волјата не се во добра „соработка“. Поради тоа доцните со роковите. Продуктивноста ви е како плима и осека. Пресечете!

Љубов: Вие сакате далечни дестинации. Само плажа, крема за сончање и партнерот.

Здравје: Ништо не ве боли.

 

ЈАРЕЦ

Работа: За долгорочните цели морате да превземете повеќе одговорност. Вие сакате награда за нешто што не е ни блиску до крајот.

Љубов: Сакате вашата врска да успее. Потребно е да биде цврста. Сигурноста на прво место.

Здравје: Проверете го видот.

 

ВОДОЛИЈА

Работа: Малку тешка ситуација денеска. Своите соработници замолете ги да не ви се обраќаат често. Само кога има потреба.

Љубов: Вие сакате љубов, а ништо не давате. Морате да дадете некоја емоција, за да ви биде вратено. Доста е ладно на ова поле денеска.

Здравје: Главоболка.

 

РИБИ

Работа: На работа владее депресивна атмосфера. Сите се мрзливи, никој не сака да ги завршува задачите, а најмалку вие. Тоа е пролазно. И вие малку да одморите на работа.

Љубов: Вие и партнерот како пријатели. Многу зборови без многу значења.

Здравје: Поспаност.

Коронавирус