вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 29 август

Дневен хороскоп за 29 август

Близнаците имаат поддршка, Раковите не се откажуваат, Лавовите не простуваат, а Јарците се уморни.

Ова е хороскопот за 29 август.

Овен

На работа не сте сами, иако мислите така. Можеби ви треба мало освежување на кое не сте обрнувале внимание досега.

Во љубовта, некој ве набљудува некое време. Партнерот е љубоморен, внимавајте што правите и зборувате.

Денеска ќе се соочите со тензија.

Бик

Премногу одговорно се поставувате кон соработниците, но не треба да е така. Бидете потаинствени.

Во љубовта, ако сте во брак ве очекува многу нехармоничен ден. По некои прашања, не се сложувате со партнерот.

Проверете ја работата на штитните жлезди.

Близнaци

Решавате многу проблеми на работа, па сега ви остануваат ситниците. Ако сте мислеле дека имате поддршка од колегите, се лажете.

Во љубовта, емоциите кои ги имате кон една личност која ја сакате веќе подолго, денеска ќе дојдат до израз. Некои ќе го ценат тоа.

Се чувствувате одлично.

Рак

Вие сте од оние кои нема да се откажат од својата цел и кои ќе успеат во тоа што го прават. Честитајте си себеси.

Полни сте со љубов, а Венера можно е да ви донесе нов партнер. Во суштина, ова е солиден ден за љубов.

Чувствувате голем притисок.

Лав

Можете да бидете успешни на полето на финансии, но само ако си ги завршите започнатите работи. Не е се така лошо кога ќе се земе предвид вашата упорност.

Ве мачат некои работи од минатото и не се чувствувате добро.

Денот е карактеристичен по лошото расположение.

Девица

Би сакале да сте поуспешни, но не сте во можност да го бирате тоа моментално. Бидете фокусирани на промената која ви е потребна.

Не сте во можност ништо да постигнете на полето на љубовта, но вреди да почекате.

Занимавајте се со спорт.

Вага

Премногу се вложувате на полето на работата и некој ве искористува. Денес сте спремни за поголема промена од вообичаено.

Партнерот се однесува како да ви врти грб, но не очајувајте. Се чувствува доза на скептицизам кај вас во однос на врската, но не сакате да ви биде повредено егото.

Пијте витамини.

Шкорпија

Сакате да работите, па макар и за помала заработувачка. Бидете отворени кон промени.

Една личност родена во знакот Бик е присутна во вашето окружување.

Зголемена тензија.

Стрелец

Покажувате интерес за некое патување и нема да се двоумите ако добиете понуда за тоа. Бидете сконцентрирани на своите обврски.

Една Шкорпија ви се допаѓа и се што е потребно е да се поставите отворено.

Солидно здравје, денеска.

Јарец

Не можете да покажете ентузијазам во работата бидејќи сте многу уморни. Не е се во парите, но вие не го сфаќате тоа. Сакате подобри услови.

Една личност родена во знакот Риби е заинтересирана за вас, но не и обрнувате внимание.

Проблеми со забите.

Водолија

Ако работата бара голема жртва од вас денес, ве очекува комплицирана ситуација. Бидете одговорни.

Сакате да излезете и да се опуштите во пријатно друштво. Следете го своето срце кога станува збор за љубовта.

Се чувствувате добро. на

Риби

Денес некој ќе преземе еден голем дел од вашите заслуги. Проширете ги своите видици и не напаѓајте ако не сте сигурни.

Многу барате од една личност родена во знакот Девица. Намалете ги очекувањата.

Медитирајте.