вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хороскоп

Дневен хороскоп за 28 октомври

Дневен хороскоп за 28 октомври

Овните се склони кон љубовни грешки, Близнаците ги очекуваат љубовни промени, Вагите се разочарани и размислуваат за промена на работата, Шкорпиите немаат време за саканата личност.

Прочитајте го хороскопот за 28 октомври.

Овен

Верувајте во себе и своите способности, не дозволувајте сомнежот во себе да влијае на вашите планови.

Доколку се впуштате во нова врска, тоа нема да биде добар избор за вас. Склони сте кон емоционални грешки.

Избегнувајте ги пороците.

Бик

Можете да се надевате дека ќе успеете да остварите стабилност на полето на работата.

Односот со личноста родена во знакот Стрелец ви оди одлично. Задоволни сте со ситуацијата.

Одлично здравје.

Близнаци

Ако чекавте промени на полето на работата, тие конечно се случуваат.

Пред вас е поволен ден за љубов.

Време е за посета на стоматолог.

Рак

Доаѓате до решение за проблемите кои ги создадовте.

Ви се допаѓа личност која често ја среќавате. Потребна ви е малку повеќе храброст за да направите чекор.

Ви годи рекреација.

Лав

Ќе бидете задоволни со развојот на ситуацијата на работа. Во наредниот период ве очекува можност за напредок.

Ако имавте некои проблеми врзани за недоверба  и љубомора, полека ќе успеете да ги решите.

Создавајте здрави навики.

Девица

Ве очекува ден без обврски. Опуштете се.

Љубовната ситуација ви носи можност да уживате, а партнерот ви е максимално посветен.

Не ве очекуваат големи проблеми.

Вага

Можно е одредени очекувања да не ви се исполнети и тоа ве прави  многу нервозни. Сакате да ја промените работата.

Саканата личност има потреба да ги покаже своите чувства, но и своите грижи. Важно е да имате доволно разбирање.

Проблеми со бубрезите.

Шкорпија

Ќе бидете максимално окупирани со работата. Ве очекува фаза во која ќе бидете максимално окупирани со работата.

Можно е да немате доволно време за саканата личност и поради тоа да се чувствувате лошо.

Зголемете го внесот на витамини.

Стрелец

Не е препорачливо да влегувате во конфликти на полето на работата. Можно е некои работи да не се одвиваат онака како што вие замислувате.

Ако сте слободни, можете да очекувате ново познанство. Пред вас е поволна фаза за нова врска.

Можни се проблеми со срцето.

Јарец

Потребно ви е време да ги остварите своите цели. Важно е да не губите трпение и да бидете упорни.

Добро се чувствувате кога сте заедно со саканата личност и задоволни сте со вашиот однос.

Болки во стомакот.

Водолија

Одлично сте расположени и подготвени да им помогнете на колегите.

Не ви е лесно да ги покажете своите чувства бидејќи имате впечаток дека вашиот партнер нема да ве разбере.

Напнатост и болка во мускулите.

Риби

Не сте задоволни од ситуацијата на полето на работата и сакате да воведете некои драстични промени.

Настапува заладување со саканата личност.

Можни се проблеми со грлото.

Коронавирус