понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 97
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 26 октомври- Еве што велат ѕвездите

Дневен хороскоп за 26 октомври- Еве што велат ѕвездите

ОВЕН

Работa: Очекувајте добар ден за патување или за почнување на некоја нова работна соработка.

Љубов: Ако сте во брак, може ќе имате некои пречки со саканата личност. Пред вас е поволен период.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

БИК

Работа: Пред вас е напорен ден на ова поле. Можно е доста работи да ве оптоваруваат и да бидете нерасположени.

Љубов: Ако сте во љубовна врска, очекувајте мала караница со саканата личност.

Здравје: Можен пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Поволен ден за остварување на вашите амбиции и работни планови. Ве очекува генерално добар период.

Љубов: Ако сте слободни, новото познанство ве очекува ќе внесе повеќе возбудувања во вашиот живот.

Здравје: Без проблеми.

РАК

Работа: Ако сте планирале почеток на некоја нова соработка, денешниот ден е поволен.

Љубов: Можно е вашиот однос со партнерот почнал да се менува и да сте загрижени во кој правец тие промени одат.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ЛАВ

Работа: Очекувајте напнатост во комуникацијата со соработниците, па лесно може да дојде и до некој конфликт.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која живее на некое друго место, ве очекува поволен период за почеток на нова врска.

Здравје: Водете сметка за грлото.

ДЕВИЦА

Работа: Максимално сте посветени на своите планови, работата ви е на прво место и давате се од себе.

Љубов: Сакате сигурност крај саканата личност и ќе покажете дека сте подготовени вашата врска да ја пренесете на повисоко ниво.

Здравје: Зголемен апетит.

ВАГА

Работа: Сметате дека околностите на вашето работно поле не се поволни и да ви е време некои работи да ги менувате.

Љубов: Се занимавате со своите внатрешни емоции и подготвени сте да работете на себе, за во љубовта да бидете посреќни.

Здравје: Бидете умерени со храната.

ШКОРПИЈА

Работа: Во текот на денешниот ден ве очекува период во кој ќе имате позитивни случувања и прилично мирна ситуација на работа.

Љубов: Водете сметка околу односот со личноста која ви значи. Може да се случат компликации.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Размислувате за промени на ова поле. Пред вас е период кој може да ви донесе нови прилики.

Љубов: Подготвени сте да се посветите на својот партнер и да му покажете дека искрено ви значи.

Здравје: Можна е настинка.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да сте успеале да дојдете до нови работни прилики. Подготвени сте за интересни промени на ова поле.

Љубов: Љубоморни сте и не ви е лесно некои работи на партнерот да му ги прогледате низ прсти.

Здравје: Проблеми со несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте период во кој ќе имате некои мали проблеми и нестабилност.

Љубов: Време е да се соочите со проблемите кои во вашата емотивна врска се „собираат“ некое време.

Здравје: Психолошки сте напнати.

РИБИ

Работа: Имате добри идеји кои наскоро ќе ги спроведете во дело, а потоа ќе остварите и значаен напредок.

Љубов: Многу сте харизматични и лесно освојувате. Подготвени сте да ги покажете своите искрени чувства.

Здравје: Полни сте со позитивна енергија.

Коронавирус