понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хороскоп

Дневен хороскоп за 25 мај 2020

Дневен хороскоп за 25 мај 2020

ОВЕН

Работа: Можно е да не сте сигурни дали да ја прифатите новата понуда која ви се укажала денеска.

Љубов: Можно е да сте оптоварени со нови емотивни одлуки и често ви се чини дека партнерот очекува премногу.

Здравје: Проблеми со несоница.

БИК

Работа: Може да очекувате поволен ден кој ви носи разрешување на некои проблеми.

Љубов: Пред вас е интересна средба со личност кон која имате силни чувства.

Здравје: Не би требало да има проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работни промени во доаѓаат. Имате голем број на обврски и не ви е лесно добро да се организирате.

Љубов: Можно е да замерувате на вашиот партнер за многу работи. Не ви е поволен ден за љубов.

Здравје: Ќе ви годи малку да се одморите.

РАК

Работа: Може да ви се укаже шанса да соработувате со некоја личност која е поврзана со странство.

Љубов: Очекувајте интересни шанси кога е во прашање љубовта. Подготвени сте за нова врска.

Здравје: Генерално добро.

ЛАВ

Работа: Не ви е претерано поволен ден. Кога е во прашање работата, може да имате проблеми.

Љубов: Ве очекува поволна ситуација за љубов. Со саканата личност делите искрени и силни взаемни чувства.

Здравје: Проверете го холестеролот.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекуваат мали промени на полето заработувачка во следниот период. Можно е малиот прилив на пари да ве загрижува.

Љубов: Пред вас е период кој може да донесе нови прилики и додворувања на ова поле.

Здравје: Полни сте со енергија.

ВАГА

Работа: Можни се несогласувања во односот со соработниците. Атмосферата во работното опкружување не ви годи нималку.

Љубов: Немате време за саканата личност која ви замерува.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е денеска да влезете во некои мали расправии со соработниците на ова поле.

Љубов: Имате впечаток дека дошло време за промени. На ова поле важни одлуки се пред вас.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Иако на прв поглед изгледа дека работите ви одат како подмачкани, ако длабокот анализирате ќе видите дека постојат проблеми.

Љубов: Пред вас е прилика да се впуштите во врска со личност која има силни и длабоки чувства.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

ЈАРЕЦ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, подготвени сте да правите неопходни промени на ова поле.

Љубов: Повремено се сомневате во своите емоции и често имате потреба за оддалечување од саканата личност.

Здравје: Мали проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува работна комуникација и договор кој може да биде многу значаен на долги патеки.

Љубов: Ново познанство кое ви се случило ви носи позитивни промени.

Здравје: Внимавајте на синусите.

РИБИ

Работа: Доаѓате до мали проблеми на поелто работа, но со трпение и упорност ќе успеете се да решите.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност не може да најдете компромис. Следниот период не ви е наклонет.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

Парламентарни избори 2020