вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Дневен хороскоп за 25. август 2019 година

Дневен хороскоп за 25. август 2019 година

ОВЕН

Работа: Подготвени сте да се посветите на тоа да исправите некои грешки кои сте ги правеле во претходниот период.

Љубов: Можно е да не сте сигурни во чувствата на вашиот партнер и врската да ви е разнишана.

Здравје: Проблеми со притисок.

БИК

Работа: Опкружени сте со проблеми и се чувствувате како да сте под голем притисок. Нема да ви биде лесно да решите се сами.

Љубов: Се надевате на смирување со саканата личност која сепак и натаму не ви дала конкретни знаци.

Здравје: Градниот кош ви е чувствителен.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е нова понуда. Можеби ќе имате прилика да го смените работното место.

Љубов: Се надевате на средба со личноста која ви значи. Чувствувате дека сте подготвени да ги покажете своите чувства.

Здравје: Проблеми со желудникот.

РАК

Работа: Ве очекува период во кој ќе можете да остварите важни поместувања на полето работа. Околностите ви одат во прилог.

Љубов: Имате доверба во вашиот партнер кој покажува дека вашата врска сака да напредува и да биде стабилна.

Здравје: Одморајте.

ЛАВ

Работа: Може да се каже дека пред вас е добар ден кога е во прашање работа. Ќе го остварите она што го сакате.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажала интерес кон вас. Наскоро е можен почеток на врска.

Здравје: Вознемиреност.

ДЕВИЦА

Работа: Ако имате некоја дилема, пуштете да пројде одредено време пред да донесете одлука. Немојте да брзате.

Љубов: Пред вас е убав период за почеток на нова љубов. Подготвени сте да се препуштите на чувствата.

Здравје: Надуваност ве мачи.

ВАГА

Работа: Потрудете се да се посветите на работата и да ги одработите сите задачи кои ве чекаат некое време.

Љубов: Наклонети сте кон претерување со караниците со саканата личност. Поработете на суетата.

Здравје: Покачена температура.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е од вас многу да се бара на работа и неопходно е да се посветите на своите обврски.

Љубов: Сакате да му направите некое убаво изненадување на својот партнер. Очекувајте убав ден.

Здравје: Внимавајте на крвниот притисок.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можни се мали компликации кои ќе успеете да ги надминете единствено ако барате помош.

Љубов: Можно е партнерот да се оддалечува од вас и вашата врска се повеќе да станува комплицирана.

Здравје: Проблеми поради стрес.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате шанса да направите некои промени на ова поле. Посветете се да смислите план.

Љубов: Очекувајте ново познанство со личноста која ќе ви покаже дека сака сериозна врска.

Здравје: Можни пречки со синусите.

ВОДОЛИЈА

Работа: Препорака е да водите сметка околу комуникацијата со надредените. Постојат работи на кои треба да работите.

Љубов: Потребно е на партнерот да му покажете колку ви значи.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

РИБИ

Работа: Потребно е да поработите на организација на работата за да ги остварите своите цели на ова поле.

Љубов: Планирате почеток на врска со личноста која ви значи. Ве очекува поволен период.

Здравје: Сосема добро.

Коронавирус