сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 21
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 24 март: Компликации за Рибите, прекрасен ден за Водолиите

Дневен хороскоп за 24 март: Компликации за Рибите, прекрасен ден за Водолиите

ОВЕН

Работа: Очекувајте денеска некои работи кои ве загрижувале, дека ќе бидат решени.

Љубов: Тајно флертувате со личност која ви значи, но се плашите што ќе биде со вашето опкружување кога ќе дознае за вашата љубов.

Здравје: Несоница.

БИК

Работа: Ќе бидете многу напнати, па вашата нервоза може да ви донесе негативно влијание на работното поле.

Љубов: Кога е во прашање љубов, не сте подготвени за жртвување. Сакате само малку необврзувачки врски.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работната ситуација не ви е стабилна, но не сте подготвени да правите големи промени.

Љубов: Ве очекува фаза на оддалечување од партнерот. Полека и тој и вие гледате дека работите одат во погрешен правец.

Здравје: Проблеми со вкочанетост во пределот на грбот.

РАК

Работа: Ве очекува прилика за работа која би можела да ви биде значајна. Пред вас е поволен период.

Љубов: Интересно познанство кое ви се случило, оставило силен впечаток на вас. Се чувствувате убаво.

Здравје: Нема проблеми.

ЛАВ

Работа: Ве очекува мала финансиска криза, но на крајот ќе успеете се да пребродите.

Љубов: Љубоморни сте и ги покажувате отворено кон партнерот вашите граници.

Здравје: Избегнувајте алкохол и пробајте да создавате здрави навики.

ДЕВИЦА

Работа: Многу драстично и одеднаш доаѓа до промена на ова поле. Но, не мора се да биде негативно. Главата горе!

Љубов: Ако имате партнер, можно е вашата врска денеска да биде на испит.

Здравје: Чувајте ги бубрезите.

ВАГА

Работа: Пред вас е фаза во која ќе имате повеќе проблеми од што сте мислеле, и ќе ви треба трпение се да решите.

Љубов: На полето љубов ве очекува позитивна промена во односот со саканата личност.

Здравје: Можни се проблеми со крвната слика.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува опуштена фаза на полето работа. Се иде според својот тек и во сосема позитивен правец.

Љубов: Новата љубов ве очекува наскоро, иако сега за тоа не се надевате. Ќе се случат позитивни работи кај вас во следниот период.

Здравје: Ќе ви годи вежбање.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте дека наскоро ќе ви почнат промените кои одамна сте ги сакале на ова поле.

Љубов: Односите со саканата личност многу се напнати, особено ако сте во брак, ситуацијата не ви е добра.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува прилика да дојдете до склопување на нови работни договори кои ќе ви бидат многу значајни.

Љубов: Можно е да покажувате несигурност и личноста која ви се додворува смета дека тоа е многу симпатично.

Здравје: Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе успеете да ги остварите своите планови денеска. Ќе биде многу добро за вас.

Љубов: Можно е да не сте сигурни во кој правец оди врската која сте ја започнале, но не сакате сега со тоа да се оптоварувате.

Здравје: Ќе ви годи прошетка.

РИБИ

Работа: Во текот на денешниот ден можни се компликации, и важно ќе биде да се потрудите да не ви падне концентрацијата.

Љубов: Подготвени сте на саканата личност да и покажете колку ви значи.

Здравје: Добро се чувствувате.

Коронавирус