сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 48
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 23 февруари 2020: Дознајте што ве очекува во текот на денешниот ден

Дневен хороскоп за 23 февруари 2020: Дознајте што ве очекува во текот на денешниот ден

Овен

Работа: Немојте да се потпирате на соработниците повеќе за да не бидете разочарани. Околностите може да ви се свртат.

Љубов: Вашиот однос со саканата личност доаѓа до криа која би можела да ви ги расипе плановите.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

Бик

Работа: Се појавуваат проблеми на работното поле кои нема да успеете лесно да ги решите.

Љубов: Можно е многу брзо да реагирате на провокациите кои ќе ви ги упати вашиот партнер.

Здравје: Проблеми со грлото.

Близнаци

Работа: Стабилните финансии ве радуваат. Ве очекува поволен период за работа. Ќе бидете задоволни.

Љубов: Саканата личност на некој начин ве става под притисок кога се во прашање носењето одлуки.

Здравје: Не е добро, посетете лекар.

Рак

Работа: Се трудите да одржите стабилна ситуација на полето работа, и важно ви е да се свртите кон нови одлуки.

Љубов: Ви пречат ограничувањата во вашиот однос. Сакате повеќе слобода.

Здравје: Мигрена ве мачи.

Лав

Работа: Пред вас е незгоден ден за работа. Немојте сега да носите било какви одлуки.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не покажала какви намери има во односот со вас.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

Девица

Работа: Не ве очекуваат големи промени кога е во прашање работата. Задоволни сте од стабилната ситуација.

Љубов: Тешко ви е да ја пребродите кризата во односот со саканата личност. Чувствувате дистанца.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

Вага

Работа: Не ви е лесно да одржите стабилна ситуација кога е во прашање полето финансии. Понекогаш имате големи трошоци.

Љубов: Имате многу доверба во саканата личност, и вашиот однос полека напредува.

Здравје: Избегнувајте пороци.

Шкорпија

Работа: Можно е да добиете добри вести во врска со почнување на нова работа. Задоволни сте од околностите на ова поле.

Љубов: Денот е одличен за почеток на нова љубовна врска. Ако сте во врска, убаво се сложувате со партнерот.

Здравје: Можни алергии.

Стрелец

Работа: Не сте посветени на работата и често сте наклонети кон правење грешки на ова поле.

Љубов: Расположението ви се менува во текот на денешниот ден, многу сте раздразливи и наклонети кон караници со партнерот.

Здравје: Исцрпеност.

Јарец

Работа: Во работното опкружување би можеле да доживеете некои мали стресови. Подгответе се за малку тежок ден.

Љубов: Крај вашиот партнер имате се што ви е потребно за да бидете среќни.

Здравје: Покачена температура.

Водолија

Работа: Може да очекувате позитивен исход во решавањето на проблемите кои сте ги имале на полето работа.

Љубов: Ќе ви се појави прилика за почеток на нова врска со личноста која ја познавате од порано.

Здравје: Внивамајте во сообраќајот.

Риби

Работа: Не е вистински момент за важни одлуки, затоа што би можело да се случи подоцна да се премислите.

Љубов: Иако мислите дека лесно ќе ги решите проблемите во вашата врска, на крајот ситуацијата може сосема да се сврти.

Здравје: Потребна ви е релаксација.

Коронавирус