среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 37
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 21 септември: Лавовите се себични, Водолиите нервозни…

Дневен хороскоп за 21 септември: Лавовите се себични, Водолиите нервозни…

Овните флертуваат, Биковите се уморни, Близнаците имаат поддршка, Лавовите се себични, Стрелците во кавга, а Водолиите нервозни.

Ова е хороскопот за 21 септември.

Овен

Денеска воопшто нема да сте практични, туку ќе сакате во се да сте први без оглед на квалитетот на вашата работа.

Сметате дека сте посакувани од повеќе личности, но ниту една не ви одговара. Денеска ќе флертувате многу.

Зголемете го внесот на витамини.

Бик

Можеби би било добро да се одморите. Имате одлични идеи, но немате енергија за реализација бидејќи чувствувате голем замор.

Не ве интересира љубовта. Денот сакате да го искористите за нешто покреативно.

Вежбајте повеќе.

Близнаци

Соработниците максимално ве поддржуваат. Бидете сконцентрирани на работата која ја извршувате  и не пробувајте да се откажете од добрите идеи.

Не сакате монотон третман, па се вртите кон подобри решенија на полето на љубовта.

Под голем стрес сте, одморете добро.

Рак

Имате добра професионална понуда. Не се премислувајте доколку ви е понудена нова позиција која носи многу предизвици.

Не ви се допаѓа третманот од партнерот. Склони сте кон паралелни врски, но треба да сте внимателни.

Здравјето е променливо.

Лав

Сакате работа и дисциплина, но од окружувањето забележуваат дека премногу им давате наредби. Не правете го тоа.

Имате силен став и тешко е да се разговара со вас. Имате големо его, бидете попопустливи.

Ве мачи несоница.

Девица

Имавте многу стрес во изминатиот период и не сакате повторно да минувате низ тоа. Денеска ве очекува поопуштен ден.

Склони сте кон самотија и ви пречат луѓето, но партнерот не го разбира тоа.

Имате покачен крвен притисок.

Вага

Колегите гледаат на вас со доза на скептицизам бидејќи чудно се однесувате на работа, но вам ве мачат проблеми.

Имате магнетска привлечност со една Шкорпија.

Имате проблеми со варењето.

Шкорпија

Премногу сте креативни, но работите во средина во која не се ценат идеите.

Денеска ѕвездите ви се наклонети и можно е да сретнете личност која ќе ви се допадне многу.

Имате тахикардии.

Стрелец

Доколку сте подготвени да соработувате со лица од странство, тоа ќе ви донесе голем успех. Денеска ќе е успешен ден за вас.

Оние кои се во брак треба да се ослободат од стресот и да не влегуваат во конфликти со партнерот. Можни се кавги.

Внимавајте во сообраќајот.

Јарец

Чувствувате голем замор, но и голема потреба да го совладате. Морате да се фокусирате, доколку сакате поголем успех.

Искрени сте и кон себе и кон партнерот –  едноставно сакате подобар третман.

Внесувајте повеќе калциум.

Водолија

Вашата работа предизвикува негативни коментари, а вие премногу критички го сфаќате тоа. Бидете истрајни во тоа што го правите, но поважно од се е да сте фокусирани.

Непостојани сте и тоа му пречи на партнерот.

Намалете ја нервозата.

Риби

Имавте време да ги завршите сите обврски, но не го направивте тоа на време.

Чувствувате дека премногу се трудите за личност која не го заслужува тоа. Свртете нов лист.

Добро расположени сте.

Коронавирус