понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 19
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 20 мај 2020: Еве што да очекувате во текот на денешниот ден!

Дневен хороскоп за 20 мај 2020: Еве што да очекувате во текот на денешниот ден!

ОВЕН

Работа: Водете сметка околу тоа со какви луѓе сте опкружени на работното поле. Не би требало да верувате секому.

Љубов: Не сте претерано заинтересирани за нова врска. Можно е да се свртени кон работа.

Здравје: Проблеми со грлото.

БИК

Работа: Изненадувачки пресврти ве збунуваат. Во овој период не би требало да правите големи работни планови.

Љубов: Можно е да сте дошле до мали несогласувања со саканата личност, но ќе успеете се да решите.

Здравје: Водете сметка околу тежината.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Вашата нервоза може да биде вашата слаба точка на работа. Неопходно е да поработите на самодовербата.

Љубов: Пред вас е прилика да влезете во нова љубовна врска која би траела на долги патеки во иднина.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

РАК

Работа: Препорака е да го дадете својот максимум околу работните договори за да го извлечете најдоброто од себе.

Љубов: Потребно е да се потрудите да покажете искрени чувства кон партнерот за односот да ви биде подобар.

Здравје: Внесувајте помалку мрсна храна.

ЛАВ

Работа: Големи се шансите да имате некои неочекувани проблеми со соработниците. Неповолен е денот за работа.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека и е потребно уште време за да се одлучи за брак.

Здравје: Чувствителен стомак.

ДЕВИЦА

Работа: Не ви е нималку лесно да го сочекате природниот развој на случувањата, затоа што немате трпение. Навикнати сте да брзате.

Љубов: Не сте заоволни од ситуацијата во бракот. Со саканата личност имате несогласувања.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

ВАГА

Работа: Максимално сте посветени на обврските кои ги имате. Работата ви игра важна улога во вашиот живот.

Љубов: Доколку имате партнер, со него се присутни некои проблеми и пречки во комуникацијата.

Здравје: Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Сте влегле во нова работа и важно ви е се да направите максимално перфектно. Може понекогаш сте напорни кон соработниците.

Љубов: Ново познанство е пред вас. Подготвени сте да се посветите на емотивните случувања.

Здравје: Можна главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Можно е поради некои кочници да сте незадоволни. Не ви е поволен денот.

Љубов: Наскоро ве очекува разговор аз иднината на вашата врска. Можно е длабоко во себе да посакувате брак.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.

ЈАРЕЦ

Работа: Ако се надевате на некои промени, денешниот ден не ви е поволен. Ситуацијата се одвива забавено.

Љубов: Вашето незадоволство во односот со личноста која ви значи, полека доаѓа до кулминација.

Здравје: Проблеми со крвната слика.

ВОДОЛИЈА

Работа: Овој ден ви носи мали стресови на работа. Ситуацијата се развива спротивно од вашите очекувања.

Љубов: Неочекувано ќе сретнете личност со која ќе почувствувате силна хемија и привлечност на почетокот на врската.

Здравје: Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа: Очекувајте позитивен пресврт. На работното поле, конечно ги решавате големите проблеми.

Љубов: Дошло време на големи одлуки кај вас. На полето љубов после денешниот ден нема веќе ништо да биде исто.

Здравје: Проблеми со бешиката.

Коронавирус