сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 15 март 2020

Дневен хороскоп за 15 март 2020

Овен

Работа: Денеска ви доаѓа големо олеснување и добри вести на полето работа. Пред вас е прилика да ги решите сите дилеми.

Љубов: Не ви е лесно да ги покажете чувствата кои ги имате кон симпатијате, затоа што не сте сигурни во неа.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Бик

Работа: Препорака е денеска да не се изложувате на големи ризици на ова поле и да ги чувате парите и работите кои вредат.

Љубов: Ако сте во брак, саканата личност денеска ќе ви биде максимално посветена.

Здравје: Избегнувајте напрегнување.

Близнаци

Работа: Генерално овој ден не ви е поволен за работа и треба да се воздржите од важни одлуки.

Љубов: Можно е моментално да не сте подготвени за нова врска. Имате додворувач, но не сакате да ја прифатите неговата понуда.

Здравје: Несоница.

Рак

Работа: Потрудете се да ја покажете посветеноста на работата со која се занимавате. Ве очекува период кој ви носи нови предизвици.

Љубов: Денешниот ден ви носи почеток на врска која за вас ќе биде многу нежна.

Здравје: Восплание на мускулите.

Лав

Работа: Доколку сте во било какво исчекување на работни решенија, може да се надевате на позитивни околности на ова поле.

Љубов: Емотивно сте стабилни и задоволни сте од приликите кои на ова поле сте ги оствариле.

Здравје: Добро.

Девица

Работа: Ве очекува значајно подобрување и стабилизација на полето финансии. Задоволни сте од околностите на работното поле.

Љубов: Бурни љубовни промени ве очекуваат. Доста работи не одат како што сте планирале.

Здравје: Водете сметка околу апетитот.

Вага

Работа: Ви доаѓа поддршка од страна на личност која ви значи. Може да очекувате поволен период.

Љубов: Вљубени сте и уживате во романтичните моменти со партнерот. наскоро ќе размислувате за брак.

Здравје: Проблеми со главоболка.

Шкорпија

Работа: ПРед вас е одличен ден за работното поле. Посветете сте на остварување на своите цели и ќе бидете задоволни.

Љубов: Се чувствувате добро со партнерот. Сметате дека е време вашиот однос полека да напредува.

Здравје: Ви годи повеќе сон.

Стрелец

Работа: Водете сметка околу можни комплукации по прашањето на финансии. Денешниот ден не ви е поволен.

Љубов: Може да се надевате на познанство кое ќе ви донесе големо емотивно возбудување.

Здравје: Чувајте се од повреди.

Јарец

Работа: Доколку тежите кон нова позиција на ова поле, може да очекувате прилики за промени и подобрувања.

Љубов: Вашата комуникација со личноста која ви се допаѓа е променлива.

Здравје: Се чувствувате добро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате големи промени кои ќе ве водат до значајни прилики во иднина.

Љубов: Подготвени сте да ставите точка на односот со личноста која не е сосема по ваш вкус.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.

Риби

Работа: Пред вас е подобрување на заработувачката која ќе ви значи многу. Може да очекувате позитивни пресврти.

Љубов: Можно е да сте наклонети кон платонска љубов.

Здравје: Покачен притисок.

Коронавирус