сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 13
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хороскоп

Дневен хороскоп за 15 декември 2019

Дневен хороскоп за 15 декември 2019

Овен

Работa: Може да очекувате дека ќе имате некои несогласувања на полето работа. Доста работи би можеле да ве оптоваруваат.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека е подготвена со вас да прави сериозни промени.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

Бик

Работа: Може да сметате на остварување на позитивна работна атмосфера од која генерално ќе бидете задоволни.

Љубов: На ова поле ќе најдете љубов која долго време ви е потребна.

Здравје: Добро се чувствувате.

Близнаци

Работа: Потрудете се да се контролирате себе си и својата суета. Често може да бидете наклонети кон претерување.

Љубов: Размислувате околу тоа како да ги решите проблемите кои ги имате во односот со саканата личност.

Здравје: Внимавајте во внесувањето на течности.

Рак

Работа: Ве очекува фаза која ви носи одредени работни компликации.

Љубов: Новата врска ви оди во неочекуван тек. Можно е емоциите да ви се измешани.

Здравје: Можен пад на имунитетот, внимавајте на себе.

Лав

Работа: Размислувате за промена на работата затоа што чувствувате дека на моменталното работно место не може да бидете сосема задоволни.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека не е сигурно дали воопшто нешто сака повеќе од флерт.

Здравје: Проблеми со синусите.

Девица

Работа: Очекувајте позитивна атмосфера на работата. Ќе успеете да ги решите сите проблеми кои ве оптоваруваат.

Љубов: Полека се разделувате од личноста која многу сте ја сакале. Чувствувате голема доза на разочарување.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Сте решиле да превземете голем дел од работата за да бидете сигурни дека ќе биде се перфектно изработено.

Љубов: Пред вас е поволен ден за нови љубовни случувања. Ве очекува средба со личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со вените.

Шкорпија

Работа: Време е да се посветите на работата и да дадете се од себе за да ги решите проблемите кои ве оптоваруваат.

Љубов: Пред вас е период во кој ќе имате нови познанства и бројни шанси за нова врска.

Здравје: Внимавајте на исхрана.

Стрелец

Работа: Размислувате околу тоа да воведете некои нови иновации во својата работа. Промени ви се неопходни.

Љубов: Можно е да не сте добиле искреност од саканата личност и поради нејзиниот став сте многу разочарани.

Здравје: Чувствителни стопала.

Јарец

Работа: Немате доволно концентрација и тешко ви паѓаат и основни обврски.

Љубов: Сега е моментот во која врската или ќе ви напредува, или ќе се прекине. Имате чувство дека средина не постои.

Здравје: Проблеми со нервозата.

Водолија

Работа: Можно е да сте оствариле промени кои сте ги имале во план и поради тоа сте многу задоволни.

Љубов: Некој од минатото пробува да се врати во вашиот живот, ама вие тоа не го прифаќате затоа што имате нова љубов.

Здравје: Проблеми со забите.

Риби

Работа: Владее тензија во вашето работно опкружување и не ви е лесно да најдете компромис.

Љубов: Ќе се потрудите на саканата личност да и покажете што сакате од неа, и што очекувате од вашиот однос.

Здравје: Внесувајте повеќе калциум.

Парламентарни избори 2020