вторник, 28. март 2023. Вести денес: 84
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 14 октомври

Дневен хороскоп за 14 октомври

Дневен хороскоп:

Овен

Размислувате за можностите за реновирање или уредување во домот. Сакате домашната атмосфера да ви биде пријатна и удобна. Ако тргнете во шопинг, ќе ви тргне од рака и ќе најдете квалитетни производи по пониска цена. Некои ќе добијат поклон од пријател или партнер. Не им давајте ветувања на другите колку само побрзо да се ослободите.

Бик

Ќе почуствувате позитивна енергија. Интересни разговори, средби и кафиња низ град ќе ви го обележат поголемиот дел од денот. Ќе бидете во потрага на интелектуални разговори, со друштвото и соработниците и со луѓе од кој ќе имате што да научите. Во љубовта играте на се или ништо, идете до крај по цена и на разочарување. Би ви годело и малку повеќе тактизирање.

Близнаци

Дозволете си моментри кога само ќе лежите и целосно ќе одмарате/ Не мислете постојано на работата. Читајте ја омилената книга, слушајте музика и посветете се на семејството. Слободните може да се заљубат, но нема да знаат како да започнат врска. Почекајте уште малку, ситуацијата ќе се реши сама од себе. Не и се спротиставувајте на романтиката, препуштете и се.

Рак

Иако нема многу време да поминете дома, семејното опкружување ќе ве исполни и направи задоволни. Со голем оптимизам ќе ја освојувате околината. Шармот ќе ви биде значаен успех во сите друштвени активности. Несте доволно сигурни во себе, првиот чекор во љубовните приказни го препуштате на другата страна.

Лав

Насоченоста на деловниот живот, проследена со позитивната планетарна енергија, ви ветува успех. Можно е од членовите на семејството да добиете некои пари, било тоа да се за заедничка работа или сте ги заслужиле со некои заврштени обврски. Ако сте заљубени, уживајте во секој ден.

Девица

Вредно ќе работите. Кадровките промени на работа ќе направат да работите и прекувремено. Сите ваши потенцијали ќе бидат насочени кон тоа да ги надминете пречките и задачите кои што ќе ви бидат зададени. Младите кои што не се во врска може да имаат среќа во љубовта.

Вага

Љубовните случувања ќе ви го поматат умот, а границата помеѓу фантазијата и реалноста ќе биде тенка. Можно е да размените контакти со некоја личност која што ви се допаѓа. Финансиските и професионалните промени се одвиваат според вашето расположение. Потрудете се да го извлечете максимумот од моменталната состојба.

Скорпија

Може да ве нервираат контакти со поединци кои вас не ве разбираат. Вашата работа се повеќе е изложена на осудување од пошироката јавност. Доволно сте храбри да и покрај големите проблеми верувате во подобра иднина. Пронајдете време за нежност и романтика со вашиот партнер, затоа што работата ве одалечува.

Стрелец

Грижата за работата и заработката ќе бидат ваша главна окупација. Организирајте се и не ги оставајте работите за некој друг ден бидејќи роковите ќе ви бидат многу блиски. Не брзајте во решавањето на љубовната ситуација, бидејќи повеќе ќе ја усложните. Чувствителни сте и ранслово и нема да разберете што се обидува да ви каже партнерот.

Јарец

Ќе ве исцрпуваат друштвените обврски или близината на некои личности. Нема да може да се опуштите и уживате во слободното време. Ќе замавнувате со главата потврдно, но мислите ќе ви бидат на сосема друго место. Бидете претпазливи со парите, информациите и туѓите тајни. Премалку водите сметка за парите кои што ги трошите и немате информација уште колку пари имате.

Водолија

Ќе ги остварите своите планови и ќе ги свртите работите во своја корист. Ќе имате среќа во вложувањата и деловните зафати. Ќе го надогравите вашето знаење од некои дополнителни разбирања или учења, а тоа ќе ви помогне во понатамошната работа. Честите телефонски разговори ќе покажат колку и недостасувате на симпатијата.

Риби

Плановите може да ви се одвиваат поразлично од планираното. Посветете внимание на блиските особено на постарите членови од фамилијата. Бидете внимателни во соовраќајот, а во кумуникацијата со другите настојувајте да задржите пријателски пристап, дури и кога некоја личност ве иритира. Не дозволувајте да бидете испровоцирани. Младите ќе бидат изложени на преголеми родителски очекувања.

loading...