недела, 5. декември 2021. Вести денес: 113
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 14 март 2020: Еве што ве очекува во текот на овој денешен ден

Дневен хороскоп за 14 март 2020: Еве што ве очекува во текот на овој денешен ден

Овен

Работа: Пред вас е поволен ден за работа. Доколку ве очекува нов разговор, на него добро ќе поминете денеска.

Љубов: Може да очекувате дека саканата личност ќе ви биде максимално приврзана.

Здравје: Внимавајте на своите бубрези.

Бик

Работа: Голем број на обврски се на вас. Имате впечаток дека сте превземале голема одговорност.

Љубов: Иако сте подготовени за нови познанства, и натаму не ви се појавила личност која ви можело да ви се допадна.

Здравје: Мал пад на имунитетот.

Близнаци

Работа: Ве очекува одличен ден низ кој ќе немате било какви проблеми кога е во прашање работата.

Љубов: Новата врска ве мотивира и ви носи елан и позитивна енергија во животот. Убаво ви е кога сте вљубени.

Здравје: Спортувајте!

Рак

Работа: Можно е да размислувате околу нови работни потези. Подготвени сте малку да ризикувате на ова поле.

Љубов: Почеток на заеднички живот со саканата личност е нешто кое долго сте го чекале.

Здравје: Генерално добро здравје.

Лав

Работа: Неповолен ден за работа. Важно е да бидете подготвени да правите одредени отстапки на ова поле.

Љубов: Ако сакате со саканата личност да остварите добар однос, важно е да правите компромиси.

Здравје: Проблеми со кичмата.

Девица

Работа: Ако сте планирале патување во следниот период, среќата би можела да ви се насмевне.

Љубов: Може да имате интересна комуникација со симпатијата. Бидете малку поотворени и послободни на полето флерт.

Здравје: Проверете го холестеролот.

Вага

Работа: Малку сте ја препуштиле ситуацијата и не сте подготовени за поголема иницијатива кога е во прашање вашето полето работа.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која не е сосема слободна, ќе имате разочарување.

Здравје: Подложни сте на инфекции.

Шкорпија

Работа: Доколку сакате да остварите напредок на работното поле, покажете дека сте подготовени да се трудите и напорно да работите.

Љубов: Воодушевени сте од новото познанство кое ви се случило случајно. Се вљубувате.

Здравје: Проблеми со варењето.

Стрелец

Работа: Околностите може да ви донесат прилика да напредувате. Ќе ги покажете своите способности во полн сјај.

Љубов: Наскоро на саканата личност ќе и предложите нови, интересни идеји околу напредувањето на вашата врска.

Здравје: Ќе ви годи рекреација.

Јарец

Работа: Искористете ги важните информации кои сте ги добиле на ова поле за да успеете да ги реализирате своите планови.

Љубов: Ве очекува средба која во вас ќе разбуди нови, искрени и многу силни чувства.

Здравје: Одлично сте расположени.

Водолија

Работа: Дајте си себе шанса малку да се одморите. Денешниот ден ви е поволен за некои други работи, освен за работа.

Љубов: Наоѓате љубов крај себе со која се гледате и доаѓате до идеја вашата врска да стане посериозна.

Здравје: Внимавајте на своето срце.

Риби

Работа: Конечно, ќе може да ставите точка на работата од минатото и да продолжите со нови шанси.

Љубов: Отворено ги покажувате своите чувства. Максимално сте посветени на саканата личност, и убаво ви е кога сте заедно.

Здравје: Добро.

Коронавирус