сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 14 февруари 2021: Што да очекуваат знаците од зодијакот денеска?

Дневен хороскоп за 14 февруари 2021: Што да очекуваат знаците од зодијакот денеска?

ОВЕН

Работа: Некои работни односи ќе мора да ги расчистите, особено ако се занимавате со приватен бизнис, затоа што партнерите ќе бараат многу.

Љубов: Тајната врска во која сте, би можела да ви пречи, и не би можеле тек така лесно да ја прекинете.

Здравје: Направете целосна проверка на организмот.

БИК

Работа: Може да дојде до караница со раководните лица и со авторитетите. Избегнувајте да го изнесувате своето мислење, затоа што работите сами против себе.

Љубов: Ќе видите дека партнерот не е заинтересиран за повеќе од што сте мислеле.

Здравје: Ќе ви годи престој во природа.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Проблемите се појавуваат еден за друг. Многу очекувате од претпоставените, но засега има само ветувања.

Љубов: Актуелно е прашањето на заеднички живот и планирање на бременост. Околу тоа прашање совет ви е да забавите.

Здравје: Чувствителни ви се зглобовите и кожата.

РАК

Работа: Стабилните приходи во голема мера ви се помош да ги покриете долговите и барања од минатото.

Љубов: И натаму го испитувате партнерот и се замислувате себе си во тој однос на долги патеки. Има уште нешто да се реши пред да донесете сигурна одлука.

Здравје: Време е малку да се опуштите.

ЛАВ

Работа: Не сте во целост задоволни како се одвива ситуацијата на работа, сметате дека на некој начин сте потценети и без вистинска причина сте тргнати на страна.

Љубов: Бидете тука за своите пријатели, доаѓа време кога нивната поддршка ќе биде непроценлива.

Здравје: Можни се мали проблеми со притисок.

ДЕВИЦА

Работа: Целото внимание ќе го насочиме на подобрување на комуникациите и соработка со колегите и работните партнери, и на резултати нема да може долго да чекате.

Љубов: Ако имате било каква емотивна желба, сега е момент да ја остварите.

Здравје: Избегнувајте ги цигарите.

ВАГА

Работа: На финансиски план ќе биде нестабилно може да имате големи парични издатоци.

Љубов: На љубовното поле ситуацијата е повеќе од интересна. Се трудите да допрете до срцето на една личност.

Здравје: Може да имате стомачни тегоби.

ШКОРПИЈА

Работа: Искористете го денот за краткорочни работи или оние на договор за се да завршите на лесен начин.

Љубов: Бидете искрени кон партнерот и не дозволувајте вашиот живот да влезе во недоверба, а подоцна и до нетрпеливост.

Здравје: Главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Овој ден може да ви донесе одредени потешкотии, послаба заработувачка со колегите или вашите идеи претпоставените, едноставно, да не ги разбираат.

Љубов: Ако сте осамени и емотивно неисполнети, почекајте, тргнуваат нови познанства.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе се борите со напнати работни ситуации, во кои ќе мора да дадете најдобро од себе за да го одработите на вистинскиот начин.

Љубов: Ако сакате да решите некоја стара караница или недоразбирање, немојте да одложувате.

Здравје: Очекувајте пад на енергијата.

ВОДОЛИЈА

Работа: Соработниците ќе поставуваат високи барања пред вас и сега вашата организираност и подготвеност на детална аналитичка работа ќе биде на тест.

Љубов: Сега е време за атрактивни и позитивни случувања на емотивното поле.

Здравје: Одморајте од секојдневните обврски.

РИБИ

Работа: Време е конечно да излезете од сенка и да го завземете местото кое заслужено ви припаѓа во работната хиерархија.

Љубов: Блискоста со партнерот ќе спласне до крајот на денот, па можете да се свртите кон другите интереси.

Здравје: Посветете се на своето здравје и на исхраната.

ЕУРО 2020

Македонија