петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 112
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 12 октомври 2020: Бикот ужива во времето минато со партнерот, Девицита ја очекува ново познанство

Дневен хороскоп за 12 октомври 2020: Бикот ужива во времето минато со партнерот, Девицита ја очекува ново познанство

ОВЕН

Работа: Со многу упорнот, али и со инает ги браните своите ставови. На тој начин избегнувате можност за носење на одлуки со колегите.

Љубов: Пробувате да ги наметнете своите ставови кон саканата личност.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

БИК

Работа: Правите планови кои не сакате никому да ги покажете.

Љубов: Уживате во времето минато со партнерот. Партнерот смета дека, конечно ја нашол љубовта на својот живот.

Здравје: Проблеми со алергиите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Секогаш сте биле добар тимски играч. Денеска ги консултирате колегите во надеж дека ќе ви дадат некоја идеја како да ги решите проблемите.

Љубов: Имате симпатија. Се трудите да ви биде секогаш пред очите.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.

РАК

Работа: Одлично се чувствувате на работа. Сте решиле некои стари тешкотии и со полно ентузијазам влегувате во нов проект.

Љубов: Во емотивна смисла не сте задоволни. Потребно ви е потполно разбирање од партнерот.

Здравје: Се чувствувате мрзеливо.

ЛАВ

Работа: Презадоволни сте на работа. Вашиот труд се цени, а солидно и финансиски е следен.

Љубов: Сосема случајно запознавате личност која остава одличен впечаток на вас.

Здравје: Бешиката е чувствителна.

ДЕВИЦА

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Проектот на кој сте работеле губи приоритет и морате да се ориентирате на друг.

Љубов: Ве очекува ново познанство. Имате впечаток дека не сте дораснати за друга личност.

Здравје: Проблеми со притисокот.

ВАГА

Работа: Презадовлни сте со работната ситуација. Работата одлично напредува, а финансиите се стабилни.

Љубов: Пробувате да доминирате во врска, но партнерот не се согласува на таквиот однос.

Здравје: На полето работа проблеми со алергијата.

ШКОРПИЈА

Работа: Загрижени сте поради работната ситуација. Работата стагнира, финансиите се се помалку.

Љубов: И покрај статусот на зафатена личност, мислите ви ги „краде“ млада, слободна личност.

Здравје: Главоболка, мигрена.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Одлично минувате на работните состаноци. Елоквентни сте, убедливи, оптмиситчни… Го постигнувате саканиот договор.

Љубов: Саканата личност не е расположена и размислувате како да и помогнете.

Здравје: Проблеми со несоница.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сте задоволни со ситуацијата. Префрлени сте на нов проект и сега започнувате од нула.

Љубов: Саканата личност има полна поддршка и љубов.

Здравје: Ќе бидете нерасположени и раздразливи.

ВОДОЛИЈА

Работа: Комуникацијата со соработниците не е најдобра. Не се разбирате. Многу ви смета што другата страна не ги разбира вашите планови.

Љубов: Партнерот е полн со разбирање за проблемите кои ги имате на работа.

Здравје: Напнатост.

РИБИ

Работа: На работа настануваат непланирани проблеми. Доживувате ги како предизвици, и сакате да ги надминете.

Љубов: Партнерот не е добро расположен и имате впечаток дека му треба да се испразни.

Здравје: Коските се чувствителни.

Коронавирус