вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 12. октомври 2019

Дневен хороскоп за 12. октомври 2019

Овен

Работa: Ве очекува подобрување на заработката во следниот период. Може да се надевате на позитивни околности на полето работа.

Љубов: Убаво се чувствувате крај личноста која ви значи.

Здравје: Наклонети сте кон дебелеење, внимавајте на исхрана.

Бик

Работа: Можно е да претерувате со притисокот во односот на работното опкружување и соработниците ви замеруваат.

Љубов: Ве очекува поволен ден. Можно е да имате некои мали пресврти.

Здравје: Проблеми со притисокот.

Близнаци

Работа: Пред вас е поволен ден за почнување на нова работа. Очекувајте да остварите напредок во кариерата.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација со личноста која ви значи.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

Рак

Работа: Одлична соработка со опкружувањето ве очекува. Ќе бидете задоволни и ќе ги остварите своите амбиции.

Љубов: Добивате многу љубов од личноста која ви значи и уживате во убавите мигови.

Здравје: Немате проблеми.

Лав

Работа: Очекувајте дека на ова поле ќе имате некои пресврти и мали промени.

Љубов: Можно е да сакате заедница или брак со личноста која ви значи, но таа и натаму се премислува.

Здравје: Внимавајте на забите.

Девица

Работа: Среќа ве следи денеска, па на работното поле може да остварите се она што сакате.

Љубов: Имате можност да ја бирате личноста со која ќе имате врска. Ќе имате доста додворувач(к)и.

Здравје: Можни проблеми со циркулација.

Вага

Работа: Очекувајте поволен период за работа. Пред вас е ден во кој ќе завршите доста важни работи.

Љубов: Во бракот ве очекуваат мали пречки со саканата личност. Доста работи ве загрижуваат.

Здравје: Проблеми со грлото.

Шкорпија

Работа: Ве очекува шанса да се впуштите во соработка со личност која би можела да ви донесе значајни промени.

Љубов: Врската со саканата личност би можела да ви тргне во подобар правец.

Здравје: Проблеми со вените.

Стрелец

Работа: Пробувате да остварите промени на ова поле. Важно ви е на ова поле да се мрднете од почетната точка.

Љубов: Можно е нималку да не ви е лесно да разговарате искрено со личноста која ви значи.

Здравје: Ве следи исцрпеност.

Јарец

Работа: Можете да се потпрете на своите соработници кои ви се од доверба, и кои искрено ќе ви помогнат околу работата.

Љубов: Ако сте слободни, надевајте се на добри промени на ова поле. Препуштете се на чувствата.

Здравје: Проблеми со циркулација.

Водолија

Работа: Добро размислете околу своите идни потези и потрудете се да бидете доволно рационални.

Љубов: Нема да успеете да одржите врска која веќе долго време доаѓа до големи кризи и пукања.

Здравје: Потребно ви е повеќе физичка активност.

Риби

Работа: Ве очекуваат позитивни промени на полето работа во следниот период. Среќата ќе ве следи денеска околу финансиите.

Љубов: Периодот кој ве очекува може да ви донесе бројни промени на полето емоции.

Здравје: Ќе ви годи рекреација.

Коронавирус