сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 10 февруари 2021: За Бикот е вистинско време за љубов, за Вагата идеална прилика да запознае некого

Дневен хороскоп за 10 февруари 2021: За Бикот е вистинско време за љубов, за Вагата идеална прилика да запознае некого

ОВЕН

Работа: Не знаете дали да се одлучите на голем чекор, затоа што тој носи и големи активности. Имате време добро да размислите.

Љубов: Ако сте во константна врска или брак, немате причина за загриженост.

Здравје: Посветете се на физичка активност.

БИК

Работа: Дозволете на колегите да ви помогнат на самиот почеток, затоа што нема да се снајдете. Многу ви значи нивната поддршка.

Љубов: Вистинско време за љубов. Ви оди во пресрет целосно неочекувано.

Здравје: Болки во кичмата и зглобовите кои не треба да ги занемарувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, водете сметка околу своите финансии кои ќе ви требаат за да заокружите целина по прашање на вложувања.

Љубов: Ако сте слободни, ништо не се случува освен флерт и необврзувачка врска. Секоја сериозна работа ќе заврши уште на почетокот.

Здравје: Сте ја занемариле кондицијата.

РАК

Работа: Имате волја и желба за работа, а и енергијата ви е на високо ниво, па искористете ја за сите работни предизвици кои сте ги сакале и планирале.

Љубов: Вашата енергија целосно се вклопува со онаа на партнерот.

Здравје: Компликации поради притисок, циркулација.

ЛАВ

Работа: Ако сте несигурни по прашањето на личен успех, тргнете полека, онака како што умеете, бидете и натаму вредни и резултатите сами ќе ви се појават.

Љубов: Преголемиот број на обврски може да влијае на вашиот однос со партнерот.

Здравје: Добро би ви дошла физичка активност.

ДЕВИЦА

Работа: Повеќе ќе трошите, но и очекувате подобра заработувачка, ако постојат услови да работите на процент.

Љубов: Преголемиот број на обврски може да влијае на односот со партнерот, затоа што тој нема да разбере.

Здравје: Кардиоваскуларниот систем проблематичен.

ВАГА

Работа: Ангажирани сте и зафатени околу работните случувања. Овој ден ќе ви мине во размислување како ќе работите и заработите.

Љубов: Ако сте слободни, сега е идеална прилика да запознаете некој кој може да ве заинтересира.

Здравје: Проблеми со шеќерот.

ШКОРПИЈА

Работа: Сте добиле работна енергија, која ќе ве држи и би било пожелно да го искористите сиот потенцијал.

Љубов: Она што на партнерот упорно му го префрлата, е ваша грешка.

Здравје: Ги занемарувате своите здравствени потреби.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Обавувате работи кои ќе ви донесат голем профит. Нормално тоа може да бидат работи кои подоцна би се реализирале низ некоја друга врста на надомест.

Љубов: Вашата лична несигурност сериозно се заканува да го загрози вашиот емотивен однос.

Здравје: Проблеми со задржување вода во организмот.

ЈАРЕЦ

Работа: Разговарајте со одредена личност за да направите цврста финансиска конструкција, која ќе ви овозможи реализација на работата.

Љубов: Нема потреба да брзате со одлуката со кој да влезете во врска, затоа што личноста сама ќе се издвои и ќе се избори за вас.

Здравје: Одлично здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Водете сметка што сте правеле на работа. Постои можност да направите голем пропуст и тоа може да донесе конфликти.

Љубов: На љубовен план ќе ги решите пречките и потешкотиите.

Здравје: Недостаток од одмор.

РИБИ

Работа: Бидете концентрирани во текот на работата. Постои можност да промашите некои рокови или нешто да направите погрешно.

Љубов: Врската ќе ја оживеете со нова иницијатива, страст и возвудувања.

Здравје: Проблеми со нозете или стопалата.

ЕУРО 2020

Македонија