вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хороскоп

Дневен хороскоп за 06 јуни 2020

Дневен хороскоп за 06 јуни 2020

ОВЕН

Работа: Може да се надевате на позитивни пресврти кои ќе ви донесат нови работни шанси.

Љубов: Ве очекува интересна комуникација со личност која ќе покаже дека сака повеќе од пријателство со вас.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

БИК

Работа: На полето работа ќе имате некои мали проблеми со своите соработници, па водете сметка.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате емотивни дилеми. Можно е да не ви е лесно да донесете одлука.

Здравје: Чувајте се од настинки.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да размислувате околу тоа да почнете сопствен бизнис кој би можел убаво да ви тргне.

Љубов: Денеска сте многу емотивни и чувствителни, па од партнерот барате да ви посвети многу внимание.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

РАК

Работа: Не сте доволно концентрирани и лесно грешите на работа. Можно е да ви е потребно повеќе време да се прилагодите.

Љубов: Ако партнерот на некој начин ве повредил, пробувате да му простите за врската да продолжи.

Здравје: Можна вртоглавица.

ЛАВ

Работа: Имате многу амбиции. Подготвени сте да се посветите на работа за да ги остварите своите цели.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека не е сигурна во своите чувства. Односот со неа лошо влијае на вашето его.

Здравје: Уморни сте.

ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е поволен ден за работа. Ве очекува прилика да остварите нови контакти на ова поле.

Љубов: Поранешната љубов сака да се врати, но ќе и дадете до знаење дека немате исти чувства како претходно.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ВАГА

Работа: Можни се мали несогласувања на работа. Поведете сметка да не правите големи грешки.

Љубов: Ви се допаѓа личност која на некој начин е поврзана со странство. Можна врска на далечна.

Здравје: Посетете стоматолог.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да не успеете да ги остварите сите планови на работа. Пред вас е период кој носи компликации.

Љубов: Не сте задоволни од самотијата. Подготвени сте за нова љубов и промени.

Здравје: Внесувајте помалку мрсна храна.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е поволен период да се занимавате со организација на работните планови во иднина.

Љубов: Имате проблеми со саканата личност и комуникацијата секој ден ви е напната.

Здравје: Проблеми со здравјето имате.

ЈАРЕЦ

Работа: Време е да се позанимавате со работи кои чекаат на вас. Имате многу нерешени работи.

Љубов: Односот со саканата личност ви е нестабилен. Потрудете се да покажете волја да работите на проблемите.

Здравје: Бубрезите ви се слаба точка.

ВОДОЛИЈА

Работа: Преоптоварени сте од обврски и очекувате нечија помош, но можно е денеска нема да ја добиете.

Љубов: Тежок ви е периодот и не сте задоволни. Осаменоста почнува се повеќе да ве оптоварува.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

РИБИ

Работа: Ќе се укаже шанса да напредувате и да ги остварите амбициите кои ги имате од порано.

Љубов: Нагло ќе дојдете до проблемите во односот со брачниот партнер кој покажува дека е незадоволен во вашиот однос.

Здравје: Срцето би можело да ви биде слаба точка.

Парламентарни избори 2020