четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 37
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овните подготвени за промени, а на Раковите работите нема да им одат како што ќе посакаат

Дневен хороскоп: Овните подготвени за промени, а на Раковите работите нема да им одат како што ќе посакаат

ОВЕН

Работа: Бројни обврски се пред вас, но вие сте подготвени на се’. Амбициозни сте и многу посветени на својата работа.

Љубов: Не сакате повеќе да страдате поради минатото. Подтготвени сте да правите промени.

Здравје: Пролазна главоболка.

БИК

Работа: Денешниот ден е поволен за промени на ова поле. Ако сте планиралче да воведете некои новитети, ќе бидете задоволни.

Љубов: Постои некоја личност за која долго мислите, но не ви е лесно да го направите првиот чекор кон неа.

Здравје: Болки во грбот ве мачат.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е некое време да сте го препуштиле главниот збор на другите, но сега сте подготвени да се вратите на голема врата.

Љубов: Потребно е на саканата личност да и покажете дека ви значи и дека ќе направите се за вашата љубов.

Здравје: Проблеми со циркулација.

РАК

Работа: Немојте да очекувате голем работен успех денеска, можно е да имате кочници и работите нема да одат онака како што сакате.

Љубов: Време е да направите конкретен договор со партнерот, ако планирате брак или заедница.

Здравје: Уморни сте.

ЛАВ

Работа: Поволен ден за промени и нови акции на работното поле. Посветете се на своите цели и далеку ќе стигнете.

Љубов: Емотивната ситуација може да се развие во позитивен правец ако бидете подготвени на тоа.

Здравје: Водете сметка околу колената.

ДЕВИЦА

Работа: Финансиската ситуација би можела да ви биде многу подобра ако успеете на некој начин да ги ограничите своите трошоци.

Љубов: Тешко покажувате што навистина чувствувате кон личноста која ви значи, затоа што постои доза на несигурност.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ВАГА

Работа: Ако во текот на денешниот ден не почнете со промени, подоцна некои работи ќе ви тргнат по зло.

Љубов: Партнерот очекува од вас некој доказ за љубовта, а вие делувате незаинтересирано за врската.

Здравје: Чувајте се од алергии.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да сакате да го менувате работното место но и натаму не ви се отвора можност за такво нешто.

Љубов: Дошло време јасно да ги дефинирате своите цели со саканата личност.

Здравје: Пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку бидете претерано импулсивни, може лесно да предизвикате проблем.

Љубов: Имате големи шанси за ново познанство и почеток на врска со личност која ќе ви изгледа како идеална за вас.

Здравје: Срцеви пречки.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сте подготвени за промени на ова поле. Можно е да постојат некои притисоци над вашата глава и тоа не ви се допаѓа.

Љубов: Можно е да имате некоја погрешна проценка на ова поле.

Здравје: Избегнувајте тешка храна.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ако планирате да се посветите на обврските кои во минатото не сте ги решиле на време, ова е идеален момент за такво нешто.

Љубов: Доаѓа време каде што ќе имате шанса целосно да и се посветите на саканата личност.

Здравје: Избегнувајте цигари.

РИБИ

Работа: Долго очекуваната соработка би требала, конечно, да се реализира. Задоволни сте од околностите во кои се наоѓате.

Љубов: Поволен ден ако сте во брак. Ќе минете одлични мигови со семејството.

Здравје: Размислувате за диета.

Коронавирус