четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 82
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 05 декември 2020: Овенот ќе биде посветен на полето на работа, Ракот спојување со саканата личност

Дневен хороскоп за 05 декември 2020: Овенот ќе биде посветен на полето на работа, Ракот спојување со саканата личност

Овен

Работa: Доаѓате до можност да остварите дополнителна заработка. Пред вас е период во кој ќе бидете посветени на полето работа.

Љубов: Очекувајте дека ќе успеете да освоите нова личност на љубовното поле.

Здравје: Вкочанетост во пределот на вратот.

Бик

Работа: Ќе имате успех во остварување на работните задачи. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни.

Љубов: Не очекувајте премногу од партнерот. Можно е едноставно тој да не може да ви пружи се.

Здравје: Мали проблеми со циркулација.

Близнаци

Работа: Ќе успеете да ги решите проблемите на ова поле. Верувате во себе и во своите способности и знаете дека може да стигнете далеку.

Љубов: Внимавајте на комуникацијата со партнерот која доаѓа до фаза минус.

Здравје: Одморајте.

Рак

Работа: Ако прифатите нова работа, ќе бидете многу задоволни. Дошло време за промени на ова поле.

Љубов: Ве очекуваат позитивни случувања на полето љубов, се спојувате со саканата личност.

Здравје: Добро се чувствувате.

Лав

Работа: Нервозни сте и вашата лична несигурност ви станува најголем непријател. Важно е да работите на самодовербата.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува познанство со нова личност.

Здравје: Хронични проблеми.

Девица

Работа: Имате исправен став со кој треба да се држите. Време да ги завземете своите принципи и ставови и од нив да не се откажувате.

Љубов: Време е на личноста која ви се допаѓа да и ги признаете своите најдлабоки чувства.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

Вага

Работа: Ве очекува фаза која може на некој начин да ви биде комплицирана. Ќе има нови проблеми.

Љубов: Успешно ќе ги надминете конфликтите со саканата личност, а после тоа вашиот однос може да стане уште подобар.

Здравје: Проблеми со стомакот.

Шкорпија

Работа: Патувањето кое сте го планирале, може да ви донесе многу можности. Нова соработка ве очекува.

Љубов: Ако веќе имате партнер, тогаш ќе сакате да воведете некои иновации во вашата врска.

Здравје: Мали проблеми со дишните патишта.

Стрелец

Работа: Иако сте имале шанса за дополнителна заработка, некои работи сте ги пропуштиле и сега се наоѓате во нови проблеми на финансиски план.

Љубов: Ве очекува интересно познанство кое ќе ве доведе до длабоки емоции.

Здравје: Тегоби со грлото.

Јарец

Работа: Ќе имате можност да ги решите проблемите од минатото. Пред вас е период во кој судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека сака да ви пружи се. Ќе бидете среќни и задоволни.

Здравје: Наклонети сте кон дебелеење.

Водолија

Работа: Ве очекува период во кој ќе имате нови дилеми. Важно е се добро да анализирате.

Љубов: Сте се вљубиле во личност која по многу прашања е сосема поинаква од вас.

Здравје: Водете сметка околу очите.

Риби

Работа: Очекувајте дека ќе добиете некои нови идеи кои ќе ви бидат многу значајни за почнување на работа.

Љубов: Ви се допаѓа личност која живее далеку и влегувате полека во врска на далечина.

Здравје: Депресија.

Коронавирус