сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 22
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 02.02.2020: Дознајте што ве очекува во текот на денешниот ден

Дневен хороскоп за 02.02.2020: Дознајте што ве очекува во текот на денешниот ден

Овен

Работа: Наскоро ви следува нова работа, а денеска ќе ви дојдат неколку интересни понуди.

– текстот продолжува по рекламата –

Љубов: Флертувате со личност која ви се допаѓа и собирате храброст да направите некој конкретен чекор.

Здравје: Полни сте со енергија.

Бик

Работа: Надевајте се на позитивни околности и остварување на успех кога е во прашање вашата работа.

Љубов: Ве очекува поволен ден за однос со саканата личност. Може да уживате во заедничките моменти.

Здравје: Чувствителност околу вратот.

Близнаци

Работа: Време е да се соочите со грешките на работното поле и да почнете полека да ги исправувате.

Љубов: Саканата личност од вас очекува искреност, но вам понекогаш ви е тешкот да бидете отворени со неа.

Здравје: Проблеми со холестеролот.

Рак

Работа: Очекувајте успешен ден. Би требало работата да ви оди од рака без никакви проблеми.

Љубов: Ве очекува почеток на врска со личност кон која чувствувате голема доза на привлечност веќе некое време.

Здравје: Проблеми поради умор.

Лав

Работа: Завземете се за себе ако сакате да ги смените работите кои на работното поле не ви одговораат.

Љубов: Ако сте слободни, може да очекувате средба со личност која ве привлекува.

Здравје: Проблеми со несоница.

Девица

Работа: Ќе успеете да ги решите сите проблеми на ова поле и конечно да се ослободите од притисокот.

Љубов: Подготвени сте за нови случувања и нови средби. Чувствувате дека ви годи вниманието од нови додворувачи.

Здравје: Поработете на подобра концентрација.

Вага

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да го остварите она што сте го замислиле и дека работата ќе ви оди од рака.

Љубов: Уживате во заедничките моменти со партнерот. Поволен ден за планирање на заеднички патувања.

Здравје: Ќе ви годи спортување.

Шкорпија

Работа: Ќе покажете дека сте подготвени на работното поле да напредувате и да прифатите голем број обврски.

Љубов: Уживате крај саканата личност со која ви е убаво. Можно е да сте сретни и исполнети после долго време.

Здравје: Создавајте здрави навики.

Стрелец

Работа: Можно е да сте покажале дека сте подготовени за промена на работата и сега очекувате први вести по тоа прашање.

Љубов: Ако бидете претерано љубоморни, ќе имате големи проблеми во односот со саканата личност.

Здравје: Чувствителна кожа.

Јарец

Работа: Доаѓате до шанса да напредувате. Можно е со вредна работа да сте заслужиле поддршка од надредените.

Љубов: Се додека сте подготвени да се борите за вашата љубов, очекувајте успех на врската.

Здравје: Воспаленија на мускулите.

Водолија

Работа: Ви доаѓаат некои неочекувани промени кои би можеле да ви донесат стрес.

Љубов: Можно е да сте разочарани во љубовта, и не сте подготовени да се трудите околу почеток на врска.

Здравје: Чувајте го црниот дроб.

Риби

Работа: Ќе имате среќа денеска околу работата, и ситуацијата која ве загрижува може да се разреши побрзо од што сте очекувале.

Љубов: Посветете се на емоциите. Важно е да поработите на искрената комуникација со саканата личност.

Здравје: Чувајте се од повреди.

Коронавирус