среда, 2. декември 2020. Вести денес: 152
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Внимавајте, куп ризични ситуации за овој хороскопски знак

Дневен хороскоп: Внимавајте, куп ризични ситуации за овој хороскопски знак

Овен

Одбегнувајте ризични ситуации и бидете мудри во средбата со соработниците. Нема потреба да поставувате одвишни прашања на лице кое има големо влијание на вашата околина.
Делувате вознемирено бидејќи не можете да прифитате нечија одлука. Бадијала ја повторувате истата приказна кој не го донесува саканиот ефект.
Здравјето ви е добро.

Бик

Важно е правилно да се разберете со соработниците и да испочитувате основни правила во деловната соработка. Секој треба да го одработи својот дел од работата на најдобар начин и без претерано експонирање.
Нема причина строго да оценувате нечие лошо однесување и’ вам ви се случува да правите пропусти. Не бидете ситничави.
Пожелно е да се бавите со физичка активност.

Близнаци

Прифатете нечија сугестија. Важно е своите идеи да ги пласирате на вистинското место во соодветно друштво. Немојте да донесувате избрзани заклучоци на основа на прв впечаток.
Ако ве мачат морални дилеми искрено разговарајте со саканото лице. Разговорот води кон заеднички договор и психолошко опуштање.
Добро се чусвтвувате.

Рак

Чувствувате лесен замор и затоа реагирате поимпулсивно од обично. Се обидувате да се ослободите од некои дополнителни обврски, но колку и да се трудите не го добивате саканиот ефект.
Во средба со саканото лице нема потреба да се возбудувате поради ситници кои го отежнуваат заедничкиот договор.
Потребен ви е одмор.

Лав

На вас е нечии идеи да спроведете во дело или да се претставите во позитивно светло во кругот на деловни партнери. Обрнете внимание на детали кои влијаат на завршни резултати.
Посакувате ново емотивно здоволство. Кај вас провејува романтично расположение, а саканото лице сака искрено да ви угоди.
Премногу сте чувствителни.

Девица

Заинтересирани сте за различни работи и се обидувате пред соработниците да го наметнете своето мислење. Ве привлекува голем деловен предизвик или можност да ги испробате своите способности под необични услови.
Не сакате да пропуштите ненадејна прилика за емотивно зближување. Одговорете на нечии сигнали или на љубовни пораки.
Одлично се чувствувате.

Терезија

Некои од вас доведуваат пред свршен чин во непријатна ситуција и затоа одбегнувајте афективно однесување. Побарајте добар совет и заштитете ги своите деловни интереси.
Бидете промислени во една ненадејна средба и немојте да дозволите лесно да ве заведе нечии комплименти и манири.
Чувајте се од повреди.

Скорпија

Некој се обидува да диктира правила на деловно однесување. Имате впечаток дека од вас се очекува повеќе отколку сте во состојба да направите и поради тоа чувствувате непријатност пред едно постаро лице.
Во средбата со саканото лице повеќе случувања не се по ваша мерка или вкус, но вие добро се снаоѓате во секоја пригода.
Добро се чувствувате.

Стрелец

Доколку немате доволно доверба во одредени соработници, правете се што е неизбежно. Заштитете ги своите деловни интереси и прекинете контакт со едно недоверливо лице.
Делувате расположено и задоволно во друштво на блиско лице и чувствувате нов емотивен занес. Ве радува нечие внимание.
Проверете го притисокот.

Јарец

Постојат ненадејни околности кои ве успоруваат. Никој не сака да ги сослуша вашите идеи. Обрнете внимание на корисен совет кој ви го испраќаат блиски соработници.
Посветете внимание на лице кое позитивно влијае на вашето расположение. Емотивна средба носи взаемно задоволство.
Добро се чувствувате.

Водолија

Нечие однесување има негативно влијание на вашата концентрација и поради тоа трпите деловен неуспех. Сепак, има можности да го надмудрите лицето кое ви пречи во работата.
Нема потреба да се занесувате со големи желби и нечии ветувања.Тешко ви
е правилно да процените нечии постапки.
Пожелно е да се рекреирате.

Риби

Некој се обидува да ве наведе на понакво мислење, но вие имате свои цели и не отстапувате од започнатите планови. Потребно е да вложите голема енергија во вашите деловни цели и да се заштитите од лошите
влијанија.
Партнерот умее да ве располжи со своите идеи. Некои ситуации претставуваат увертира за некое емотивно зближување.
Чувајте се од настинка.

Коронавирус