вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Раковите ги избегнуваат саканите, Девиците си го отежнуваат животот…

Дневен хороскоп: Раковите ги избегнуваат саканите, Девиците си го отежнуваат животот…

Близнаците не се откажуваат, Раковите ги избегнуваат саканите, Девиците си го отежнуваат животот, Шкорпиите се доследни, а Јарците попустливи.

Ова е хороскопот за 14 септември.

Овен

Некогаш на работа се чувствувате како да треба да сте на друго место. Размислете дали ви одговара работата и дали би ја смениле, или пак ова е еден од оние денови кога премногу размислувате.

Во љубовта не го добивате тоа што го сакате, но и не сакате да се поставувате како жртва. Побарајте ја својата среќа на друго место.

Одлично се чувствувате.

Бик

Внимавајте некој да не ви украде нешто, посебно не се одвојувајте од личните работи додека сте на работното место.

Ќе бидете во добро расположение и ќе се видите со личност која многу ви значи одамна.

Здравјето е добро.

Близнаци

Не се откажувајте од идеите кои ги имате одамна, само поради тоа што сте денеска лошо расположени.

Не преземајте ништо додека имате непроверени информации. Некој сака да ви се меша во врската, а вие го дозволувате тоа.

Можни се алергии.

Рак

Ако работите во приватен сектор, сите потези кои денеска ќе ги преземете ќе бидат успешни.

Не го оставајте партнерот без зборови. Разговарајте добро, но прво добро размислете.

Стомакот ви е чувствителен.

Лав

Одлични сте во тоа што го работите, па шефовите немаат никакви примедби. Пробајте со комплиментите кои ги добивате да дојдете до подобра позиција.

Бидете отворени кон партнерот кој ви се допаѓа. Таа личност ќе симне ѕвезди од небото за вас.

Чувствителни сте на промените во времето.

Девица

Денеска ќе си отежнувате со ситни и неважни детали. Не го дозволувајте тоа, туку фокусирајте се на поголемата слика.

Не застанувајте на препреките. Бидете храбри и трудете се да читате меѓу редови.

Добро се чувствувате.

Вага

Идеите кои ги имате од поодамна конечно ќе се исплатат. Пробајте да се усогласите со останатите членови на тимот.

Имате отежната комуникација со личност од спротивниот пол. Променете го пристапот.

Можни се тахикардии.

Шкорпија

Останувате доследни на себеси кога станува збор за работата. Темпото на работа се засилува, но тоа ви одговара.

Ве интересира некоја личност веќе некое време. Не поставувајте големи бариери и послушајте го советот кој ви го дава некоја ваша драга личност.

Под стрес сте.

Стрелец

Не сте од оние кои сакаат пари преку ноќ, но се наоѓате во период кога навистина ви требаат пари.

Вие сте шармантна личност, но морате повеќе да се потрудите за да го освоите срцето на личноста која ви значи.

Здравјето е солидно.

Јарец

Заинтригирани сте од некоја понуа за работа. Послушајте го својот внатрешен глас.

Во љубовта, ќе бидете попустливи кога станува збор за заедничкиот договор. Тоа е добро. Ќе бидете супер расположени.

Ќе имате понапорен ден.

Водолија

Пречувствителни сте на критиките на другите. Вашата работа е одлична, но не можете да ги избегнете туѓите коментари.

Некој ви се меша во врската, а треба веднаш да го спречите тоа.

Добро се чувствувате.

Риби

Имате одличен третман на работното место. Уживате во тоа.

Ве иритира однесувањето на партнерот и ќе бидете многу затворени. Поминете време сами денеска.

Главоболка.

Коронавирус