четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 53
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Ракот во нов флерт, мали загуби за Девицата

Дневен хороскоп: Ракот во нов флерт, мали загуби за Девицата

ОВЕН

Пред вас е период во кој ќе видите дека е време да напредувате и да ги менувате своите работни планови. Саканата личност е подготвена да се посвети на вашиот однос. Може да очекувате дека ќе уживате. Водете сметка околу забите.

БИК

Можеби да не ви е лесно да донесете конечни одлуки по прашањето на рботни промени кои се пред вас. Наклонети сте кон караници со саканата личност. Променливо, ќе имате главоболка.

БЛИЗНАЦИ

Вашата несигурност на полето работа доаѓа до израз. Време е да поработите околу тоа да ја смалите нервозата. Ви се допаѓа личност со која односот ви е променлив и неизвесен. Можни проблеми со циркулацијата.

РАК

Очекувајте нови случувања кога е во прашање полето работа. До вас доаѓаат некои интересни понуди. Ве очекува флерт со нов познаник кој ќе остави добар впечаток на вас. Се чувствувате генерално добро.

ЛАВ

Ви доаѓа шанса на ова поле да се докажете и на некој начин да ја потврдите и да ја стабилизирате својата ситуација. Имате одличен однос со личноста која ви значи. Очекувајте дека вашата врска ќе напредува. Одлично.

ДЕВИЦА

Не е претерано поволен ден. Се укажува на тоа дека би можеле да имате некои мали загуби. Очекувајте интересна комуникација со личноста која ви се допаѓа. Можна е вртоглавица.

ВАГА

Нервозни сте и ви се чини дека на работното поле доаѓа до некои несакани промени. Нагло се менуваат околностите кои имале врска со саканата личност, и ви се чини дека не може лесно да се прилагодите. Срцеви проблеми.

ШКОРПИЈА

Имате впечаток дека некои работи се против вас и нема да успеете да го остварите она што сте го посакувале. Иако сте сакале стабилна врска, постои можност сега да не дојдете до тоа. Проблеми со стомакот.

СТРЕЛЕЦ

Можно е да немате добра ситуација на работното поле и доста работи ќе бидат насочени против вас. Пред вас е период во кој ќе влијаат луѓе од опкружувањето. Пријател би можел да биде против вашата врска. Проблеми со грлото.

ЈАРЕЦ

Иако доаѓа прилив на пари на кој сте чекале, може да се случи овој пат да не бидете задоволни. Саканата личност покажува дека е потребно малку слобода и затоа држете се на дистанца. Зголемен апетит.

ВОДОЛИЈА

Ако сте имале големи планови за нова работа, ќе мора да почекате уште некое време со реализацијата. Подготвени сте сосема да се препуштите на чувствата и да уживате во убавите мигови со партнерот. Проблеми со главоболка.

РИБИ

Пробајте да бидете трпеливи и да покажете разбирање за соработниците. Личноста која ви се допаѓа покажа дека има искрени чувства кон вас. Наскоро ќе имате шанса да влезете во врска. Можни проблеми поради стрес.

Коронавирус