понеделник, 9. декември 2019. Вести денес: 29
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Проблематичен ден за неколку хороскопски знаци

Дневен хороскоп: Проблематичен ден за неколку хороскопски знаци

Овен

Љубов: Сакале или не, мора да прифатите нечии правила за заедничко живеење. Партнерот ве предупредува и зборува во поостар тон. Работа: Упорно се обидувате да го свртите вниманието на околината во насока што ви одговара, користејќи различни сугестивни методи. Здравје: Дајте се од себе за да ја подобрите вашата кондиција.

Бик

Љубов: Позицијата на Месечината во вас поттикнува емоционална несигурност. Бидете искрени со вашето семејство и со лицето кое ги знае вашите „слабости“. Работа: Немате интерес да се фокусирате на некои деловни теми за кои е потребен дополнителен напор. Не ги преценувајте вашите професионални способности. Здравје: Уживајте во повеќе часови на здрав сон и релаксација.

Близнаци

Љубов: Понекогаш делувате многу напнато, затоа што партнерот има свои интереси или некои „тајни планови“. Вие сте во емотивен јаз. Работа: Не ги добивате одговорите што ги очекувате. Лошата концентрација го отежнува воспоставувањето нови деловни контакти. Здравје: Уживајте во средбата со пријатели, како релаксација и опуштање.

Рак

Љубов: Употребете ги вашите заводливи манири и не дозволувајте никој да ве држи во сенка. Покажете дека имате силна волја и скриен адут. Работа: Понекогаш вистината и правдата доаѓаат со одредено задоцнување, нема причина да изгубите верба во личен успех. Здравје: Важно е правилно да ја канализирате вашата креативна енергија!

Лав

Љубов: Непотребно сте оптоварени со проблеми што ве оддалечуваат од една драга личност. Усмерете ги мислите во позитивна насока. Работа: Не ви се допаѓа да знаете дека некому му е дозволено тоа што „вам ви го забрануваат“. Бидете разумни, нема причина за голем оптимизам. Здравје: Чувајте ја присебноста на духот и самоконтролата.

Девица

Љубов: Различни луѓе го привлекуваат вашето внимание, но изберете друштво кое потполно одговара на вашата инспирација и афинитети. Работа: Не мора да се грижите за различните коментари, секој од соработниците има право на мислење и деловни приоритети. Здравје: Уживајте во повеќе часови на добар сон, обрнете внимание на соништата.

Терезија

Љубов: Поставувате високи критериуми и очекувате премногу од вашиот партнер. Понекогаш реалноста не е толку розова колку што сакате да биде. Работа: Вие обвинувате погрешна личност за неуспехот или различните компликации што ве забавуваат во вашите деловни планови. Здравје: Применете една од техниките за психолошка релаксација.

Скорпија

Љубов: Заклучувате дека вашиот емотивен живот не е доволно интересен и возбудлив. Работа: Спречете ги соработниците кои сметаат на вашиот недостаток на информираност за деловни и финансиски проблеми. Здравје: Ослободете се од психолошкиот притисок.

Стрелец

Љубов: Барајте искрена поддршка и разбирање од личност која има слични афинитети и емоционална блискост.
Работа: Не дозволувајте вашата моментална состојба лошо да влијае на вашето расположение и концентрација.
Здравје:Важно е да се одржи позитивно расположение.

Јарец

Љубов: Избегнувајте нова дискусија кога ќе се сретнете со саканата личност. Вие не можете да ја промените моменталната позиција во ваша корист. Работа: Постојат отежнувачки околности што не можете да ги заобиколите. Барате полесно решение, но сè што ќе пробате нема позитивен ефект. Здравје: Прифатете покана да излезете, да уживате во прошетка или да престојувате во природа.

Водолија

Љубов: Преголемата упорност од ваша страна ја нервира саканата личност и не наоѓа добар прием во друштво на блиски пријатели. Работа: Правите погрешен избор при проценка на новите случувања на деловната сцена. Вие им давате приоритет на работните места кои немаат добра перспектива.Здравје: Избегнувајте стресни и конфликтни ситуации или ривалство.

Риби

Љубов: Чувствувате зголемен внатрешен немир и најчесто реагирате врз основа на првиот емотивен импулс. Вашиот впечаток не е долгорочно решение. Работа:Склоноста кон претерување, може да ве оддалечи од некои основни деловни интереси. Важно е да имате алтернативна варијанта или решение. Здравје: Потребна ви е умереност во размислувањето и однесувањето.