вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 85
home Хороскоп

Дневен хороскоп- овој знак веднаш да започне со диета, а овие знаци денеска се емотивно растроени

Дневен хороскоп- овој знак веднаш да започне со диета, а овие знаци денеска се емотивно растроени

ОВЕН

Работа: Прилично сте дипломатични и на шармантен начин ги постигнувате работните цели.

Љубов: Обожавате се кај партнерот и имате впечаток дека сте во врска со идеална личност.

Здравје: Грлото ви е чувствително, внимавајте со ладни пијалоци.

БИК

Работа: Тврдоглави сте и не попуштате што може да доведе до револт кон колегите. Пробајте да бидете отворени кон второ мислење.

Љубов: Поволен ден за комуникација и флерт со симпатија.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работата не ви оди од рака, и внимавајте во вложувањата. Нека не биде нешто со големи вложувања.

Љубов: Љубовта ви е многу добро прикажана, па би било добро да се посветите на партнерот.

Здравје: Можни проблеми со кожата.

РАК

Работа: Оптимистички сте расположени и со полна верба се соочувате со работните проблеми.

Љубов: Размислувате за емотивното минато и се каете поради направените грешки.

Здравје: Во физичка смисла сте мрзеливи.

ЛАВ

Работа: Се чувствувате фрустрирано поради работна стагнација, иако вие не сте виновни за лошите резултати.

Љубов: Денот е поволен за комуникација и средба со личност од другата половина.

Здравје: Главата ви е чувствителна и можна е мигрена.

ДЕВИЦА

Работа: Оваа област премногу ве загрижува и имате субјективен впечаток дека никогаш не било полошо.

Љубов: Емотивно не сте задоволни и не сте расположени за било какви средби и дружења.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.

ВАГА

Работа: Ја идеализирате ситуацијата на работата и имате впечаток дека е многу подобра отколку што навистина е.

Љубов: Емотивно сте чувствителни и ќе бидете во шанса малку бурно, иако непотребно да реагирате на партнерот.

Здравје: Одлично.

ШКОРПИЈА

Работа: Стагнација на полето работа доведува до недостаток на самодоверба.

Љубов: Компензација за проблемите на работата наоѓате во емотивната врска со партнерот кој во целост ве разбира и ве поддржува.

Здравје: Синусите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ви недостасува чувство за тимска работа, и упорно пробувате сопствените работни идеји да ги „проголтате“ како најдобро.

Љубов: Емотивно сте растроени и се прашувате што би било во минатото да сте повлкеле поинакви потези.

Здравје: Малку сте нервозни.

ЈАРЕЦ

Работа: Се обидувате на шарм да добиете одредени привилегии кај соработниците.

Љубов: Пред вас е љубовна понуда од необврзувачки тип и се двоумите дали да ја прифатите.

Здравје: Размислувате за диета, но немате силна волја да ја почнете.

ВОДОЛИЈА

Работа: Финансиите ви се идеја која ве води кога се работните обврски во прашање, и првенство давате на работите кои носат пари.

Љубов: Во емотивна рамнотежа сте и уживате во друштво со саканата личност.

Здравје: Нервоза.

РИБИ

Работа: Уживате во работните обврски и во тоа да се движите под контрола.

Љубов: Сонувате на тема љубов, а очекувањата ви се нереални.

Здравје: Проблеми со алергии.

Локални избори 2021