петок, 3. декември 2021. Вести денес: 148
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак веднаш да посети лекар, еве што ги очекува раковите

Дневен хороскоп: Овој знак веднаш да посети лекар, еве што ги очекува раковите

ОВЕН

Работа: Можно е да сте малку разочарани од работните околности и ситуацијата да не оди во оној правец кој сте очекувале.

Љубов: Конечно ќе пронајдете компромисно решение за проблемите со саканата личност.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

БИК

Работа: Расположени сте и во работното опкружување има многу енергија денеска.

Љубов: Ќе уживате во заедничките мигови со личноста која ја сакате. Поволен е денот за нови познанства ако сте слободни.

Здравје: Наклонети сте кон вирусни инфекции.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Сметајте дека во текот на денешниот ден ќе успеете да ги остварите своите работни цели.

Љубов: Новиот познаник ќе ги покаже своите симпатии кон вас во моментот кога најмалку ќе очекувате.

Здравје: Контролирајте го крвниот притисок.

РАК

Работа: Важно е да ја усмерите својата енергија на приоритетите на работното поле и да не се „трошите“ на неважни ситници.

Љубов: Ако сакате да се случат некои промени на ова поле, ќе треба да покажете иницијатива.

Здравје: Имате помалку енергија.

ЛАВ

Работа: Постои личност која би можела да ви понуди нова соработка. Подготвени сте на промени на ова поле.

Љубов: Потребно е повеќе да се посветите на вашиот партнер, ако сакате врската да ви излезе од криза.

Здравје: Ќе ви годи опуштање.

ДЕВИЦА

Работа: Не сте подготвени за промени кога е во прашање ова поле. Можно е и натаму да се држите до некои од старите начини.

Љубов: Од својот партнер очекувате разбирање и поддршка. Денешниот ден е поволен за љубовно поле.

Здравје: Внимавајте на срцето.

ВАГА

Работа: Можно е да ви се нуди прилика за патување кое ќе ви донесе нови работни контакти и соработка.

Љубов: Делува дека партнерот почнал да покажува повеќе емоции кон вас и ви се допаѓа таквата промена.

Здравје: Проблеми со забите.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе ви биде потребна помош и нечиј совет за да ги решите компликациите кои ви искрснале на ова поле.

Љубов: Флертувате и подготвени сте отворено да го покажете својот интерес кон личноста која ви значи.

Здравје: Сè подобро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Важно ви е другите луѓе сериозно да ве разберат и вашите идеи на ова поле да бидат прифатени.

Љубов: После искрен разговор со саканата личност, ќе видите дека од нејзина страна постојат многу сомнежи кон вас.

Здравје: Можни проблеми со белите дробови.

ЈАРЕЦ

Работа: Препорака е денека да се посветите на нови работни проекти и почнување на нова соработка.

Љубов: Ако сте слободни, очекувајте дека ќе имате интересно познанство.

Здравје: Имате вишок на енергија, бавете се со спорт.

ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате позитивна прилика за вработување. Ви се отвораат нови можности.

Љубов: Слободните припадници на овој знак очекуваат промени на полето љуобв. Ви се појавува линост за флерт.

Здравје: Одлично.

РИБИ

Работа: Ја работите својата работа најдобро што знаете и сигурни сте во своите способности. Добро сте организирани и дисциплинирани.

Љубов: Денот е поволен за стабилизација на односот со партнерот. Очекувајте позитивни промени.

Здравје: Добро.

Коронавирус