понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак наскоро го очекува ново познанство, а овој знак ќе има здравствени проблеми

Дневен хороскоп: Овој знак наскоро го очекува ново познанство, а овој знак ќе има здравствени проблеми

ОВЕН

Работа: Потрудете се да се посветите на решавање на проблемите кои ги имате на ова поле. Важно е да бидете посветени на својата работа.

Љубов: Ако флертувате со личност која ви значи, ќе го освоите нејзиното внимание.

Здравје: Проблеми со синуси.

БИК

Работа: Нема да успеете да ги остварите своите планови и често ќе ви биде тешко да најдете вистински фокус.

Љубов: Комуникацијата со саканата личност ве оптоварува, често се карате и не сте задоволни.

Здравје: Поволен ден за опуштање.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе ви биде потребно повеќе време да ги решите компликациите кои имате на ова поле.

Љубов: Можно е да сте незадоволни од околностите во кои се наоѓате и да размислувате за прекин на врската.

Здравје: Можна главоболка.

РАК

Работа: Ќе ви биде потребно време да ги исполните своите амбиции. Не ви е поволен ден за работа.

Љубов: Тешко ви е да ги покажете своите емоции отворено, затоа што се плашите да би можеле да бидете повредени.

Здравје: Несоница.

ЛАВ

Работа: Се потпирате на своите соработници и кои пред вас се достапни и отворени.

Љубов: Надевајте се на многу поволен ден за љубов и флерт. Наскоро ви следува ново познанство.

Здравје: Внесувајте повеќе калциум.

ДЕВИЦА

Работа: Потрудете се да ја подобрите комуникацијата со надредените за заедно да најдете решенија за некои проблеми на работа.

Љубов: Можно е да настапила фаза на заладување меѓу вас и саканата личност и тоа да ве плаши.

Здравје: Ќе ви годи диета.

ВАГА

Работа: Ве очекува добар период за работа. Ќе успеете да ги остварите своите планови.

Љубов: Ви се допаѓа личноста која ќе ви покаже дека е подготвена за многу сериозна врска со вас.

Здравје: Водете сметка околу холестеролот.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекуваат мали проблеми кога е во прашање работата. Не ви е лесно да сами излезете на крај со сите компликации.

Љубов: Ве очекува фаза во која ќе почнете да се оддалечувате од партнерот.

Здравје: Наклонети сте кон инфекции.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте многу од себе и трудете се да ги исполните своите желби и цели иако некогаш не ви е лесно.

Љубов: Можно е да сметате дека со саканата личност може да имате стабилен и добар однос.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате многу обврски пред себе и се трудите да ги завршите на време. Добро сте организирани денеска.

Љубов: Имате силни емоции кон личноста која ви се допаѓа и подготвени сте тоа да го покажете.

Здравје: Пад на имунутетот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Потрудете се веднаш да ги решавате проблемите кои се создаваат на работното поле.

Љубов: Ве очекува интересно познанство со личност која доста се разликува од вас.

Здравје: Очите ви се чувствителни.

РИБИ

Работа: Може да очекувате поволен ден за работното поле. Судбината ќе ви биде наклонета.

Љубов: Слободните риби немаат големи промени кога е во прашање љубовта.

Здравје: Водете сметка околу стомакот.

Локални избори 2021