петок, 30. септември 2022. Вести денес: 25
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак конечно тргнува во освојување на симпатијата, а овој знак го очекуваат здравствени проблеми

Дневен хороскоп: Овој знак конечно тргнува во освојување на симпатијата, а овој знак го очекуваат здравствени проблеми

ОВЕН

Работа: Доколку ве интересира воспоставување на соработка со странците, искористете го овој ден.

Љубов: Максимално ќе уживате во тајна врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.

БИК

Работа: Се подготвувате за краток службен пат. Малку сте под стрес, затоа што надредената личност има големи очекувања.

Љубов: Добро се чувствувате додека флертувате со симпатијата. Не сте свесни дека емоциите ви се секојдневно се посилни.

Здравје: Пробајте да не конзумирате алкохол.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате многу обврски и не застанувате со работата. Енергични сте и самоуверени и работите ги одработувате професионално.

Љубов: Ќе се обидете да ја освоите симпатијата.

Здравје: Стабилно.

РАК

Работа: Комуникацијата не ви оди од раце. Ве очекуваат успешни работни состаноци и конструирање на нови планови.

Љубов: Ви значи бракот да се одржи иако сте свесни дека партнерот не е претерано заинтересиран.

Здравје: Солидно здравје.

ЛАВ

Работа: Пред вас е динамичен ден. Ќе морате добро да се мачите со некои тешкотии кои на крајот нема да успеете да ги решите.

Љубов: Ве очекува ново познанство, можно е да биде почеток на врска.

Здравје: Можни се проблеми со кожата.

ДЕВИЦА

Работа: Кога се финансиите во прашање, ве очекува прилив на пари. Што се однесува до работата, иако давате се од себе, не успевате да решите некој голем проблем.

Љубов: Партнерот се чувствува занемарено и инсистира да се видите.

Здравје: Осцилира притисокот.

ВАГА

Работа: Работната ситуација е стабилна. Потребни ви се нови предизвици. Разработувате нови идеи.

Љубов: Иако постои личност која ве привлекува, воздржани сте поради разликите во годините.

Здравје: Ве очеквуа хормонален дисбаланс.

ШКОРПИЈА

Работа: Работната ситуација е стабилна па поради тоа се чувствувате добро.

Љубов: Конечно, тргнувате во освојување на симпатијата така што давате до знаење дека сте заинтересирани за врска. Другата страна е збунета и не реагира.

Здравје: Стабилно здравје.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Се чувствувате добро на работа. Работните обврски ги доживувате на начин на воспоставување креативност.

Љубов: И се допаѓате на личност која е зафатена. Не ви ги покажува емоциите, но наоѓа причини да биде крај вас.

Здравје: Солидно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Заинтересирани сте за подобрување на финансиската ситуација. Ве очекува прилив на пари.

Љубов: Иако имате симпатија, се плашите да и покажете дека сте заинтересирани.

Здравје: Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ако сте приватник, ви постои голем успех и излегување во медиумите. Ќе глумите скромност иако ќе бидете горди на вашиот успех.

Љубов: Се посветувате на саканата личност и максимално уживате во блискоста.

Здравје: Ситуацијата ви е стабилна.

РИБИ

Работа: Комуникацијата со колегите е успешна. Правите детални планови за нов проект.

Љубов: Се посветувате на брачниот партнер. Му допуштате да доминира во односот што на двајцата ви годи.

Здравје: Одлично се чувствувате.

Коронавирус