сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак ќе има тежок ден

Дневен хороскоп: Овој знак ќе има тежок ден

Овен

Доста тврокорно останувате при својот став. Не сакате да го менувате правецот по кој сте тргнале само поради фактот кој не ви значи премногу. Овојпат сакате појак финансиски статус. Немате намери да се поистоветувате со напуштено лице. Имате доволно свои приоритети кои ви го одвлекуваат фокусот но барем сте свесни за тоа. Овојпат ви се препорачува повеќе сон.

Бик

Ќе бидете принудени да се соочите со фактот кој ќе ви го отвори јасниот пат по кој сте тргнале. Ниту малку не било лесно залагањето кое сте го имале, но битен е квалитетот на вашите аранжмани.
Не морате да се пробивате со лакти или да доаѓате по заобиколен пат до јаки емоции, колку што се советува повремено да се стрпите доколку сте сами. Можно е воспалување на грлото.

Близнаци

Немате недостаток на пари колку ви недостасуваат идеи кои моментално немаат голема потпора за она што лично сакате да ја спроведете добитната комбинација. Останувате при својата задача која моментално ја имате без оглед на тоа каква е.
Ве привлекуваат помлади лица. Исклучително добра енергија која можете да ја очекувате во наредниот период ви носи нешто посебно. Бавете се со повеќе физичка активност.

Рак

Доколку сте нови на полето на работа не дозволувајте нешто само така да ве деморализира кога станува збор за меѓучовечките односи. Некој,овојпат, не се согласува со вашето мислење. Бидете искрени кон себе, без исклучок.
Партнерот не ве разбира потполно, кога станува збор за емоциите. Ќе останете покусо за нечие разбирање. Ќе имате малку тежок ден.

Лав

Кога станува збор за вашата деловна шанса, моментално имате многу добри аспекти на полето кариера, кои ви донесуваат многу повеќе можности и конкретизација преку работа со соработници. Потпрете се на една Девица.
Доколку сте во брак немате намера да минувате време расправајќи се околу фактите кои не ви донесуават решение на проблемите. Одморајте се.

Девица

Сте се сетиле на некоја нова идеја! Едвај чекате да им ја предложите на соработниците. Важно е слободно да го изнесете своето мислење.
Забележувате дека вашиот став понекогаш оди во погрешен правец, кога се емоциите во прашање, кои и’ не ги добивате во онаа мерка во која посакувате. Сакате да се опуштите.

Вага

Немате причина да очајувате, дотолку би било добро на време да се ангажирате на финансискиот сегмент, за да имате многу повеќе пари отколку конкретно сега.
Не можете да ги менувате другите, колку што можете да имате исклучива работа на себе. Партнерот е некој кој може и’ да си оди без голема причина.
Во себе имате голема доза на бес.

Шкорпија

Ќе умеете многу нешта да придобиете во своја корист и да не се жалите на пропуштените шанси, кои „ви избегале“ во претходниот обид да добиете нешто повеќе.
Партнерот сеуште ви е зафатен со деловната страна. Го привлекува сигурност,која му треба и не сака да биде во ситуација нешто да нема. Настинка.

Стрелец

Малку ве плаши целата ситуација околу парите бидејќи одамна сте увиделе дека промените, кои сте ги направиле за кусо време не ви се успешни. Обидете се да бидете добро информирани. Имате малку тврдоглав партнер кој понекогаш мисли само за себе и својот паричник. Ќе има и подобри денови.
Работете на имунитетот.

Јарец

Кога стануав збор за вашите одлуки не ги донесувајте за кусо време. Потребна е одредена доза на промени на проблемите, па дури потоа остварување на целта кон која стремите. Нема да се покаете ако почекате. Кармичка љубовна приказна е нешто што понекогаш ви задава многу маки. Не умеете да се изборите со дадената ситуација.
Жештините не ви се пријатни.

Водолија

Кога станува збор за работа од порано на вас е тоа да го решите на што поедноставен начин. Не работете ништо што не е во склад со прописите кои морате да ги имате во глава секој пат кога ќе ви се случи некое изненадување. На полето на емоциите моментално имате одлична енергија. Вашата ѕвезда водилка е одлична комбинација, кога станув збор за дополнителна доза на љубов. Партнерот ве сака.
Конечно се растеретивте.

Риби

Ќе имате лошо искуство со колега кој е очигледно љубоморен на вашиот деловен сегмент во кој сте исклучително успешни. Не си дозволувајте нешто, денес, да ве рзбесни.
Имате доволно време да се споите со лицето на кое често мислите. Морате да имате појак фокус во текот на денот на она што ви значи. Нагласена ви е психата.

Коронавирус