вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак ќе биде разочаран поради личност од минатото, а овој знак веднаш да се јави на лекар

Дневен хороскоп: Овој знак ќе биде разочаран поради личност од минатото, а овој знак веднаш да се јави на лекар

ОВЕН

Работа: Ако сте мислеле дека сте најлоши по резултати, не очајувајте. нешто посебно ќе се одигра на вашиот работен план овој пат.

Љубов: Мислите на една личност од порано и не мора да бидете расположени, туку некои детали многу подобро ќе котираат доколку ги усогласите заедничките цели.

Здравје: Се чувствувате добро.

БИК

Работа: Помислата дека се е во ред, е само една дигресија во односот на она што ви се случувало од порано. Морате да бидете оптимистични.

Љубов: Полето емоции е во ред се додека е видите дека може многу подобро да се соработува кога сте опуштени.

Здравје: Мала хипохондрија.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Се борите за нешто повеќе во своето работно портфолио, но тоа сигурно не можете сами колку што е потребно заедничко залагање со колегите.

Љубов: Не сте од оние кои страдаат во овој сегмент кој е лошо поставен токму денеска. Морате да се изборите со себе и да пробате нешто подобро.

Здравје: Добро сте расположени.

РАК

Работа: Триумфот кој го славите е поради заслуги од порано. Не е се во резултатите, ако ви се отворено поставува отворена солуца за следниот период што се однесува до вашата работа.

Љубов: Време е да уживате во страста која ја чувствувате веќе долго време. Не очајувајте ако не ви оди онака како што сте планирале. Бидете трпеливи.

Здравје: Стомачни тегоби.

ЛАВ

Работа: Премногу сте лошо расположени на моменти, па нема да ви се случи нешто посебно значајно на вашето поле на финансии.

Љубов: Премногу сте горди за него посебно да постигнете на ова поле. Сакате да бидете соло.

Здравје: Повеќе вежбајте.

ДЕВИЦА

Работа: Изгубена битка не значи и изгубена војна. Се наоружувате и тргнувате во нови победи. Може да очекувате разрешување на некој проблем од минатото.

Љубов: Ве привлекува Рак. Може да почувствувате мала нетрпеливост од страна на оваа личност и да пробате да бидете подготвени на борба.

Здравје: Солидно.

ВАГА

Работа: Нешто од порано што не сте успеале да завршите, ќе ве дочека во периодот пред вас. Не очајувајте, затоа што се стигнувате и своите задачи на време ги завршувате.

Љубов: Наклонети сте кон брзи одлуки што во суштина не ви се советува. Морате да бидете трпеливи.

Здравје: Главоболка.

ШКОРПИЈА

Работа: Сте имале одлични потези и сега тргнувате од една пасивна позиција на која сметате како одлична стартна позиција во следниот период.

Љубов: Се додека не се појави страст, не тргнувате понатаму во случувања на емотивното поле. Еден Бик може да ви биде интересен.

Здравје: Лачите хормони на стрес.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не очајувајте бидејќи денеска работите на ова поле ви се лошо поставени. Се сведува се на завршување на стандарните обврски.

Љубов: Не се разочарувајте поради некоја личност од минатото. Ќе имате шанса да соберете сила повторно да се активирате на ова поле.

Здравје: Медитирајте.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сте сами во работата со која се занимавате, и помош од стручњак ќе ви донесе поголема сатисфакција.

Љубов: Имате добар став и немојте да дозволите партнерот да работи што сака, туку земете ги работите во своите раце.

Здравје: Болки во коските.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не сте толку имуни на нечии приказни, па ќе бидете наклонети кон тоа сами да се лажете дека сте опкружени со пријатели. Не очајувајте.

Љубов: Чувствувате дека сте претерела во своите намери да направите одличен баланс меѓу своите желби и тоа што ви се нуди како резултат се до сега.

Здравје: Проблеми со срцето.

РИБИ

Работа: Чувствувате дека ништо не сте пропуштиле, но исто така дека и некои детали не се скоцкани на вистинскиот начин. Повторете ги лекциите каде што не се чувствувате доволно сигурно.

Љубов: Особата во која сте се вљубиле е од променлив карактер. Но, некои детали ќе се подобрат во ваша корист.

Здравје: Спортувајте, и така ќе се ослободите од стрес.

Локални избори 2021