понеделник, 9. декември 2019. Вести денес: 27
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак го очекуваат пријатни настани и емоционално задоволство на љубовен план

Дневен хороскоп: Овој знак го очекуваат пријатни настани и емоционално задоволство на љубовен план

Овен
Љубов:
Се грижите да изгледате убаво, духовито или шармантно пред околината. Сепак, некој од незнаење погрешно го интерпретира вашето однесување.
Работа:
Не дозволувајте некој од вашите соработници да ве критикува без вистинска причина. Препуштете им ги на другите ситуациите со висок деловен ризик.
Здравје:
Треба да постигнете внатрешен баланс, да се опуштите.

Бик
Љубов::
Делувате безгрижно и расположено за некоја омилена забава. Партнерот лесно одговара на вашиот повик и сака да ве задоволи.
Работа:
Вие донесувате деловни одлуки премногу брзо, но за среќа ја добивате поддршката од околината. Забавете го забрзаното темпо.
Здравје:
Важно е дека има позитивни стимуланси околу вас, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Партнерот делува таинствено и задоволно. На вас е да ја дознаете „вистинската причина“ за ненадејната промена и радоста.
Работа:
Вие внимателно слушате што велат вашите блиски соработници, наместо да ги судите работите и настаните само врз основа на лични критериуми.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрава исхрана.

Рак
Љубов:
Нема причина да ја критикувате саканата личност, подобро е посериозно да го анализирате вашето однесување и неуспеси.
Работа:
Се обидувате да ја импресионирате околината со различни способности. Вие не успевате да го одредите вашето место или улога во деловните преговори.
Здравје:
Важно е да имате силна мотивација и добра волја.

Лав
Љубов
Важно е да го направите она што го чувствувате и ќе ви даде олеснување. Нема причина да изберете улога што не ви одговара.
Работа:
Изгледате енергични и нетрпеливи, но засилената иницијатива од ваша страна не носи позитивни резултати и нечија наклонетост.
Здравје:
Бидете сигурни дека правилно ја умерите вашата креативна енергија.

Девица
Љубов
Вашето расположение е многу стимулирачки за вашата сакана личност, ве чекаат пријатни настани и емоционално задоволство.
Работа:
Не верувајте во различните ветувања што ги слушате на деловната сцена или во приказните што немаат „добро покритие“.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка фаза.

Терезија
Љубов
во средбата со саканата личност, слободно преземете иницијатива и осмислете некоја романтична забава за двајцата.
Работа:
Имате интересни идеи и делувате стимулирачки за вашата околина. Не двоумете се пред добрата можност.
Здравје:
Вие сте во топ форма.

Скорпија
Работа
Не дозволувајте некој да страда поради вашите погрешни делови или емоционални илузии. Делувајте според вашата совест.
Работа:
Вие наоѓате вистинско значење или задоволство во различни ситуации кои имаат позитивен ефект врз вашето расположение и го збогатуваат вашето животно искуство.
Здравје:
Кај себе поттикнувајте весел дух.

Стрелец
Љубов:
Ќе бидете изненадени од реакцијата и однесувањето на партнерот. Размислете внимателно пред да одговорите.
Работа:
Вашите интереси се практични, затоа насочете го вниманието на материјалните резултати, односно на деловно-финансиските договори.
Здравје:
Не ги преценувајте личните можности.

Јарец
Љубов:
Различни луѓе го привлекуваат вашето внимание, но изберете друштво кое целосно одговара на вашата инспирација и афинитети.
Работа:
Не мора да се грижите за различни коментари, секој придонесувач има право на мислење и деловни приоритети.
Здравје:
Уживајте во повеќе часови на добар сон,обрнете внимание на соништата.

Водолија
Љубов:
Пратете го вашиот „внатрешен глас“ или чувствата што ги имате во средбата со вашата сакана личност. Вашето срце ќе направи добар избор.
Работа:
Ако се грижите за решавање на вашите дилеми, треба да ги преземате работите и да ги контролирате со свои раце.
Здравје:
Охрабрете го позитивно расположение кај вас.

Риби
Љубов:
Понекогаш лесно се занесувате и не обрнувате доволно внимание на вашата сакана личност, покажете го „поубавиот дел“ од вашата личност.
Работа:
Имате впечаток дека вашите зборови не претставуваат доволно силен аргумент при средба со носителот на деловните одлуки.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.