понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак го очекува флерт и нови познанства, а еве што треба да одбегнува овенот!

Дневен хороскоп: Овој знак го очекува флерт и нови познанства, а еве што треба да одбегнува овенот!

ОВЕН

Работа: На некој начин сега ја докажувате својата посветеност на работа. Важно е максимално да се посветите на своите цели.

Љубов: Можно е да имате прилика да остварите познанство кое подоцна ќе ве води до врска.

Здравје: Избегнувајте цигари.

БИК

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, ве очекува период во кој ќе успеете да остварите добри резултати.

Љубов: Загрижени сте за вашата врска и често ви се чини дека со саканата личност нема да успеете да ја задржите врската.

Здравје: Поволен период за слабеење.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Иако денот ќе ви биде тежок, ќе успеете низ компликациите некои работи и да научите.

Љубов: Чувствителни сте и не ви е лесно со саканата личност да најдете заедничко решение за проблемите кои ве мачат.

Здравје: Одморајте повеќе.

РАК

Работа: Ќе ви се појават мали пречки во односот со колегите. Ќе биде потребно трпение се да решите.

Љубов: Ако ги покажете искрените чувства кон својата симпатија, и таа ќе покаже наклонетост кон вас.

Здравје: Несоница.

ЛАВ

Работа: Успехот кој сакате да го постигнете на полето работа, ќе ви го подигне расположението и самодовербата.

Љубов: Очекувајте поволен ден за флерт и нови познанства. Полето љубов ви е позитивно нагласено.

Здравје: Добро.

ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е поволен период да ги решите работните недоумици од претходниот период.

Љубов: Вашиот однос со саканата личност е променлив. Често ниту самите не сте сигурни што би можеле да очекувате од таа врска.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ВАГА

Работа: Ќе успеете да ги остварите своите цели и планови. Не би требало да има стрес на полето работа кај вас.

Љубов: Можно е да запознаете личност со која ќе остварите еден интересен и добар однос.

Здравје: Немате проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Конечно, ви доаѓаат подобри денови кога е во прашање работата. Успешно ги одработувате сите задачи.

Љубов: Вашиот однос со саканата личност е искрен и знаете точно на што сте. Очекувајте позитивни околности.

Здравје: Солидно.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Се потпирате на својата интуиција кога е во прашање работата. Денеска може да бидете подготвени и на некои ризици.

Љубов: Саканата личност сака да покаже дека ви е максимално посветена и дека нејзината љубов е искрена.

Здравје: Грижете се за својата кожа.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува доста работа. Можно е некогаш преголемите обврски да ви создаваат притисок.

Љубов: Можно е интересно познанство со личност која отворено ќе ви покаже интерес.

Здравје: Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е можност да одморите. Денешниот ден ви е опуштен, и не ви носи премногу обврски.

Љубов: Ако сте слободни, можеби нема да ви биде лесно да остварите нова врска.

Здравје: Одлично сте расположени!

РИБИ

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да остварите работни цели и дека ќе бидете задоволни.

Љубов: Ако сте слободни, можно е да успеете да се зближите со симпатијата и со некоја харизматична личност.

Здравје: Внимавајте на стомакот.

Парламентарни избори 2020