петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 158
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак денеска со драматични промени, а овој знак има потреба од нежност од партнерот

Дневен хороскоп: Овој знак денеска со драматични промени, а овој знак има потреба од нежност од партнерот

ОВЕН

Работа: Одличен ден за излегување во јавност. Оставате впечаток на самоуверена, способна и енергична личност.

Љубов: Партнерот како да не ја зема за сериозно вашата врска и не се посветува на неа, нешто што ви пречи.

Здравје: Проблеми со ладне раце и нозе.

БИК

Работа: Имате одговорен став кон обврските. Задоволни сте како работата напредува, но и количината на пари кои ви ги носи.

Љубов: Емотивно сте исполнети и гледате што повеќе промени да минете со партнерот.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Комуникативни сте, разменувате информации со колегите. Евидентно е дека работата тргнала и дека атмосферата е многу подобра.

Љубов: Емотивно сте неисполетни, но и неподготвени да влезете во врска.

Здравје: Добро здравје.

РАК

Работа: Мали работни успеси имаат големо влијание на вашата самодоверба, и така себе си поставувате уште повеќе цели.

Љубов: Емотивно сте неисполенти, но и желни за промени, и така го интензивирате друштвениот живот.

Здравје: Се чувствувате уморно.

ЛАВ

Работа: Амбициозни сте и полни со желба за работни предизвици. Добивате понуда која ви одговара.

Љубов: Партнерот се чувствува занемарено и инсистира да се видите.

Здравје: Срцето е чувствително, избегнувајте физички напор.

ДЕВИЦА

Работа: Сте ја фокусирале својата енергија на работни обврски кои ги има многу.

Љубов: Во контакт сте со личност за која размислувате на тема врска, но и натаму не сте сигурни дека тој е вистинска личност за вас.

Здравје: Солидно здравје.

ВАГА

Работа: Работата се одвива на најдобар можен начин. Работите она што го сакате, а атмосферата е опуштена.

Љубов: Ве очекува сериозен разговор со партнерот за проблемите околу врската.

Здравје: Задоволувачко здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Во период сте кога нема ден без проблеми. Денеска излегуваат нови тешкотии кои морате да ги решите што порано.

Љубов: Вљубени сте и имате потреба за интензивен контакт со партнерот.

Здравје: Проблеми со коските.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Дневниот распоред трпи промени и тоа не по ваша вина. Некои состаноци се откажани, така да ги работите само рутинските работи.

Љубов: Брачниот партнер има впечаток дека сте ладни кон него.

Здравје: Здравјето е солидно, но имате впечаток дека треба да направите нешто да го подобрите.

ЈАРЕЦ

Работа: Владеете целосно со вашите обврски, сте влегле во рутина. Имате впечаток дека станало малку и монотоно на работа.

Љубов: Ве очекува ново познанство. Другата страна ве интигрира.

Здравје: Коските се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

Работа: Со колегите дискутирате за развојот на работата и носите конструктивни одлуки.

Љубов: Ви годи близината на партнерот и како се однесува кон вас. Имате впечаток дека сте го нашле својот сигурен брод.

Здравје: Проблеми со простатата.

РИБИ

Работа: На работа се јавуваат мали потешкотии кои успешно ги реализирате.

Љубов: Во емотивна смисла сте врзани за минатото што ви оневозможнува нови емотивни искуства.

Здравје: Исцрпени сте и ви треба одмор.

Коронавирус