вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Хороскоп

Дневен хороскоп- овој знак денеска нема да има среќа во љубовта, еве што ги очекува скорпиите

Дневен хороскоп- овој знак денеска нема да има среќа во љубовта, еве што ги очекува скорпиите

ОВЕН

Работа: Амбициозни сте и нетрпеливи. Посакувате резултатите до работата да бидат откриени што порано.

Љубов: Одличен ден за ново познанство. Оставате многу подобар впечаток на другата страна, него таа на вас.

Здравје: Се чувствувате добро.

БИК

Работа: Уживате на службен пат. Не само што е успешен состанокот, туку запознавате личност која ви се допаѓа на прв поглед.

Љубов: Ви годи флертот и реакцијата од другата страна.

Здравје: Задоволително здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекуваат мали проблеми на работа, но успевате да ги решите. Финансиите се проблематични.

Љубов: Брачниот партнер е загрижен поради лошите финансии и ви се сложувате со неговото гледање на ситуацијата.

Здравје: Солидно здравје.

РАК

Работа: Не се снаоѓате најдобро со работните проблеми. Ги има повеќе и не знаете кои први да почнете да ги решавате.

Љубов: Не сте задоволни од врската, а најлошо е што партнерот тоа и не го приметува.

Здравје: Проблеми со реума и со коските.

ЛАВ

Работа: Ситуацијата на работа е шарена. Некои работи нормално се одвиваат, а за некои е потребно дополнително внимание.

Љубов: Имате симпатија на работа. Се распрашувате околу емотивниот статус на другата личност.

Здравје: Притисокот е нестабилен.

ДЕВИЦА

Работа: Сте вложиле многу труд за да дојдете до соработка со институција од затворен тип. Соработката, конечно, почнува.

Љубов: Не ви е до средба со партнерот, но тој инсистира да се видите.

Здравје: Циркулацијата не е добра.

ВАГА

Работа: Задоволни сте од финансиската ситуација. Потребен ви е нов предизвик.

Љубов: Не сте во целост задоволен од односот со партнерот, и конечно, иницирате отворен разговор околу проблемите.

Здравје: Несоница ве мачи.

ШКОРПИЈА

Работа: Работата стагнира. Колку и да се трудите, нема напредок.

Љубов: Тајна симпатија ви е во мислите. Жал ви е што е зафатена и што од вас двајца нема ништо.

Здравје: Потребен ви е одмор.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Во потрага сте по спонзор. Комуникацијата ви е одлична, па без проблеми успевате да најдете пари за својот проект.

Љубов: Размислувате за емотивното минато. Свесни сте од грешките кои сте ги правеле.

Здравје: Солидно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е понуда за која воопшто не сте се надевале. Не гледате ниту една причина зошто да не ја прифатите.

Љубов: Брачниот партнер смета дека бракот е во криза, и инсистира на отворен разговор.

Здравје: Пад на расположението.

ВОДОЛИЈА

Работа: Комуникацијата со колегите не е најдобра. Колегите отворено ви даваат до знаење каде правите грешки.

Љубов: Во мислите ви е поранешен партнер. Имате впечаток дека поианку да сте се однесувале, врската би била трајна.

Здравје: Солидно здравје.

РИБИ

Работа: Ја вложувате целата енергија во работата. Очекувате успех, и со нетрпение чекате до него да дојде.

Љубов: Ви се допаѓа личност која има статус на ваш пријател. Не сте сигурни како би реагирала ако ги откриете емоциите.

Здравје: Стабилно.

Коронавирус