сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 61
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак денеска го очекуваат незаборавни моменти со оваа личност, а еве што ги очекува јарците

Дневен хороскоп: Овој знак денеска го очекуваат незаборавни моменти со оваа личност, а еве што ги очекува јарците

ОВЕН

Работа: Може да се надевате на добар однос со соработниците кои ќе покажат интерес кон проширување на работата.

Љубов: Ги криете своите чувства и не сте сигурни на кој начин да се носите со нив.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

БИК

Работа: Ве очекува напнат дена во кој нема да ви биде лесно на правилен начин да го организирате својот распоред.

Љубов: Не сте подготвени за големи промени иако партнерот би сакал вашиот однос да напредува.

Здравје: Посетите стоматолог.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве загрижува тоа што некои работи не одат по планот. Ви делува дека доста работи ви се превртуваат наопаку во негативна смисла.

Љубов: Можно е да имате мали проблеми во комуникацијата со партнерот.

Здравје: Чувствителна ви е кичмата, внимавајте на грбот.

РАК

Работа: Имате впечаток дека нема да може да постигнете токму се што сте зацртале на ова поле и тоа размислување ве фрустрира.

Љубов: Не се чувствувате добро и сметате дека доста работи одат против вас.

Здравје: Внимавајте на внесувањето на витамини.

ЛАВ

Работа: Некои одлуки кои сте ги донеле на ова поле, ве смениле во позитивна смисла. Верувате во подобра и посветла иднина.

Љубов: Надевајте се на интересни случувања кога е во прашање љубовта.

Здравје: Проблеми со холесторол.

ДЕВИЦА

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Сметате дека вредите повеќе од она што ве плаќаат.

Љубов: На емотивен план имате впечаток дека саканата личност не е сосема искрена кон вас.

Здравје: Редовно проверувајте го крвниот притисок.

ВАГА

Работа: Под голем притисок сте и не ви е лесно да донесете некои нови одлуки, а свесни дека дека ќе морате.

Љубов: Партнерот ви е максимално посветен и уживате во заедничките моменти.

Здравје: Можна главоболка.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе дадете се од себе да успеете да остварите позитивни промени на ова поле.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажала дека е оригинална и посебна на многу начини. Сакате да ја задржите за себе.

Здравје: Мали проблеми со бешиката.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пробајте да го послушате советот кој ќе го добиете денеска. Некогаш е важно да разберете дека не знаете за се’ баш најдобро.

Љубов: Можно е за некои нагли промени на љубовното поле не сте подготвени.

Здравје: Полни сте со енергија, спортувајте.

ЈАРЕЦ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, пред вас е период во кој ќе имате можност за зголемување на заработувачката.

Љубов: Ако имате партнер, односот ви е генерално добар и рутински.

Здравје: Водете сметка околу желудникот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можете непромислено да се впуштите во работни транскации за кои не сте сигурни како ќе завршат на крај.

Љубов: Потребно е на саканата личност да и покажете дека сте подготовени да минувате повеќе време со нејзе.

Здравје: Болки во вратот.

РИБИ

Работа: Многу добро се снаоѓате и важно ви е на ова поле да се докажете. Ќе дадете се од себе да постигнете успех.

Љубов: Употребете ја својата моќ и освојте ја личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Потребен ви е одмор.

Коронавирус