понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак денеска го очекува променливо расположение, а овој хороскопски знак го очекува голема љубов

Дневен хороскоп: Овој знак денеска го очекува променливо расположение, а овој хороскопски знак го очекува голема љубов

ОВЕН

Работа: Сте имале голем проблем, но ќе добиете уште една шанса да го средите. Не ги слушајте колегите, тие можеби ве саботираат.

Љубов: Ќе имате љубоморна сцена од партнерот. Некој ви се меша во врската.

Здравје: Нервоза.

БИК

Работа: Немојте да се ангажирате премногу, затоа што доволно сте направиле. Не ги слушајте муабетите дека сте неспособни. Некој намерни во кажува лаги.

Љубов: Доколку сте малку осамени, не мора да очајувате, може да се заљубите во личност постара од вас.

Здравје: Променливо расположение.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Шансите кои сте ги пропуштиле да ги заборавите. Немојте да очајувате. Ќе имате за што да се надевате кога се финансиите во прашање.

Љубов: Имате сериозна намера да останете во врската, но партнерот малку се двоуми.

Здравје: Се чувствувате малку лошо.

РАК

Работа: Имате шанси да се пробиете во работата која ја работите. Ви следува одличен период. Имате шанса да каже што знаете.

Љубов: Не сте емотивец денеска. Ги имате испланирано своите активности, и нема да се занимавате со љубов и заведување.

Здравје: Солидно.

ЛАВ

Работа: Имате шефовска позиција. Менаџерскиот дух во вас веќе некое време се гледа. Сакате да се докажете.

Љубов: Вашата емотивна страна не е задоволувачка овој пат. Имате голема причина малку да се повлечете од приказната ако сте во брак или врска.

Здравје: Хронични болести.

ДЕВИЦА

Работа: Ви пропаѓа можноста да се покажете во подобро светло денеска. Кога новите потези се во прашање, подобро да се консултирате со советник.

Љубов: Изјавувате љубов и ви успева. Вашата емотивна страна е на ниво.

Здравје: Избегнувајте млечни производи.

ВАГА

Работа: Оние кои немаат работа, може да се надеваат на добри аспекти. Имате впечаток дека работите одат на добро.

Љубов: Партнерските особи кај вас се статус „кво“. Доколку сте сами, нема да бидете расположени за љубовни игри.

Здравје: Без проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Си ја сакате работата. Овој ден одлично ќе ви тргне, само продолжете во тој правец. Доколку одите на интервју за работа, денеска ви е одлична комуникацијата.

Љубов: Партнерот е нервозен. Не сакате да чувствувате грижа на совест кога се емоциите во прашање, на кои партнерот имал право.

Здравје: Проблеми со абдоменот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата на која сте сметале не вродила со плод. Кога се финансиите во прашање не морате многу да размислувате за нив денеска.

Љубов: Емотивната страна ви е исполнета, па уживајте во заедничката активност со партнерот.

Здравје: Зголемен холестерол.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате мотив да се качите на едно скалило погоре. Сте работеле без големи паузи, не сте отишле на одмор и сега сакате повеќе за себе.

Љубов: Не сте сами, и имате со кој да ги делите своите идеи. Партнерот целосно ве поддржува.

Здравје: Зголемен крвен притисок.

ВОДОЛИЈА

Работа: Доколку сте стручњак за ИТ технологија, надевајте се на повеќе работа следниот период. Денеска малку ќе одморите од напорната работа.

Љубов: Вашата љубовна страна е доста поволна. Партнерот ви ги исполнува желбите и немате намера да се повлечете од оваа игра.

Здравје: Болки во нозете.

РИБИ

Работа: Напорниот период е зад вас и не морате да се двоумите што би сакале да работите, затоа што имате јасна цел. Не ги слушајте своите советници, работете сами.

Љубов: Љубовта денеска е задоволувачка. Нема да се одвојувате од вашата втора половина и целосно ќе и се посветите.

Здравје: Немојте да претерувате со физичката активност.

Коронавирус