среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 81
Во живо

Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак денеска го очекува ново љубовно познанство, а овој знак ќе има здравствени проблеми

Дневен хороскоп: Овој знак денеска го очекува ново љубовно познанство, а овој знак ќе има здравствени проблеми

ОВЕН

Работa: Сакате да се посветите на својата работа и да остварите напредок кој долго време го планирате.

Љубов: Можно е да имате некоја забранета љубов или ви се допаѓа личност со која ќе имате некои компликации.

Здравје: Настинка.

БИК

Работа: Пред вас е период во кој ќе ви биде потребно да размислувате да правите некои работни тактики.

Љубов: Интуицијата може да ви каже на поволни промени пред вас. Ве очекува добра фаза.

Здравје: Потребно ви е повеќе одмор.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не сте сигурни дали сте на вистински пат кога е во прашање работата и ви треба некое време а се да размислите.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека искрено и значите и дека се труди врската да успее.

Здравје: Намалете со шеќерот.

РАК

Работа: Конечно ќе успеете да остварите подобрување на ова поле. Ве очекува фаза на нови пресврти.

Љубов: Не ве очекуваат поголеми промени кога е во прашање љубов. Подготвени сте да ја сочувате врската.

Здравје: Наклонети сте кон воспаленија.

ЛАВ

Работа: Свртете се кон правење на нови планови кога е во прашање работата. Време е некои работи од минатото да ги расчистите.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува ново познанство со личност која е слободна.

Здравје: Ќе ви годи да се занимавате со спорт.

ДЕВИЦА

Работа: Нови случувања се пред вас. Нови познанства, контакти и преговори наскоро ве очекуваат.

Љубов: Сакате стабилност во односот со личноста која ви значи. Може да очекувате поволна фаза.

Здравје: Проблеми со бешиката.

ВАГА

Работа: Имате добра комуникација со соработниците кои ве поддржуваат околу остварувањето на нови работни промени.

Љубов: Можно е на љубовен план да не наоѓате среќа. Судбината сега не ви е наклонета.

Здравје: Чувствителни синуси.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекуваат промени на полето работа. Можно е и самите тоа да сте го исчекувале.

Љубов: Можно е да немате доволно самодоверба и затоа не ви е лесно да и пријдете на личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Зголемен апетит.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува поволен ден на полето работа. Може да се надевате на позитивни пресвврти.

Љубов: Наскоро ве очекува ново познанство со нова личност која ќе ви покаже дека сака да биде во врска со вас.

Здравје: Наклонети сте кон дебелеење.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате добри идеи кои треба да ги спроведете на дело. На ваша страна се среќата и судбината, само треба да почнете.

Љубов: Очекувајте нови случувања на полето емоции и ќе бидете задоволни.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ВОДОЛИЈА

Работа: Нема да имате многу обврски, ќе успеете малку да се одморите и да се растеретите конечно.

Љубов: Планирате брак со саканата личност и задоволни сте затоа што имате впечаток дека и двајцата сакате исти работи.

Здравје: Одлична ситуација.

РИБИ

Работа: Ве очекува шанса да ги остварите своите планови. Судбината ви е поддршка. Ќе имате среќа на ова поле.

Љубов: Ако сте планирале да направите некој конкретен чекор кон личноста која ви се допаѓа, сторете го тоа денеска.

Љубов: Одлично се чувствувате.

Локални избори 2021