четврток, 13. август 2020. Вести денес: 154
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој знак денеска го очекува незаборавен понеделник, а овој знак прекин на врската

Дневен хороскоп: Овој знак денеска го очекува незаборавен понеделник, а овој знак прекин на врската

ОВЕН

Работа: Не би требало да очекувате компликации на работното поле. Судбината е на ваша страна и лесно решавате се.

Љубов: Може да очекувате поволен ден за средба со личноста која ја сакате. Ќе уживате во романтика.

Здравје: Одлично се чувствувате.

БИК

Работа: Можно е во текот на денешниот ден да успеете да покажете дека сте успешни во остварување на својата работа.

Љубов: Новите љубовни случувања ќе ви внесат задоволство и возбуда во животот.

Здравје: Проблеми со очите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува поволен ден за работа. Ќе решите некои мали дилеми кои ќе ве следат.

Љубов: Со саканата личност имате мали несогласувања кои ве мачат во овој период. Не ви е лесно да најдете компромис.

Здравје: Избегнувајте напрегање.

РАК

Работа: Не ви нималку лесно да се организирате кога е во прашање работата. Потребна ви е помош од некој искусен соработник.

Љубов: Ве очекува прилика да се сретнете со личност која ќе ви го разубави животот.

Здравје: Имате многу енергија во себе.

ЛАВ

Работа: Нови работни случувања и промени ви доаѓаат, било на тоа да сте подготвени или не.

Љубов: Ве очекува период во кој би можеле да имате мала криза во односот со саканата личност.

Здравје: Потребен ви е одмор, што повеќе сон.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е ситуацијата на полето работа и финансии прилично забавена и тоа нималку не ви се допаѓа.

Љубов: Ако сте слободни, подготвени сте да се впуштите во некое ново познанство.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Работа: Пред вас е поволна атмосфера кога е во прашање работата. Некои ваѓи идеи и предлози ќе бидат прифатени.

Љубов: Сакате вашиот однос со саканата личност да биде искрен. Се трудите еден на друг да ги разбиете предрасудите.

Здравје: Добро.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате доволно искуство кога е во прашање вашата работа. Подготвени сте да се посветите на остварување на зададените цели.

Љубов: Љубовта на далечина тешко ви паѓа, но имате впечаток дека сте нашле личност која ви одговора.

Здравје: Внимавајте на здравјето.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да успеете да дојдете до подобрување на работните околности во овој период.

Љубов: Имате емотивни кочници и стравови. Како да не смеете емотивно да се препуштите на партнерот колку сакате.

Здравје: Добро.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да сте наклонети кон тоа да претерувате со наметнување на правилата во работното опкружување.

Љубов: Ситуацијата во вашиот брак е нестабилна и се повеќе размислувате за прекин на врската.

Здравје: Чувајте се од повреди.

ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да остварите подоборување на работната ситуација со своето залагање и труд.

Љубов: Можно е осаменоста да не ви дава мир, и сакате што побрзо да дојдете до познанство.

Здравје: Пад на имунитетот.

РИБИ

Работа: Можно е да имате мали несогласувања со колегите, но сето тоа ќе го решите.

Љубов: Пред вас е интересен период за нови љубовни случувања. Ако имате симпатија, време е да ги покажете чувствата.

Здравје: Имате многу позитивна енергија.

Коронавирус