сабота, 23. февруари 2019. Вести денес: 20
home Хороскоп

Дневен хороскоп- овој знак денес го чекаат проблеми

Дневен хороскоп- овој знак денес го чекаат проблеми

Овен

Вашата деловна страна може да биде задоволувачка бидејќи овојпат ќе бидете доволно ангажирани на проектот кој ви донесува одредени поволности во финансиска смисла Ќе имате многу подобар период од моменталниот.

Доколку сте вљубени морате да пронајдете начин некои работи во својот емотивен живот да ги подвлечете како битни во однос на оние кои не го заслужуваат вашето внимние.
Можн главоболка.

Бик

Кога е во прашање покренување на приватен бизнис вие сте вистински мајстор за такви акции. И овојпат ќе се обидете доста тоа да завршите кога е старата работа во прашање. Не дозволувајте овојпат шансите да ви минат незабележано.
Немате намера да го менувате својот емотивен статус, барем не уште некое време. Морате да бидете малку поажурни, кога станува збор за конкретни случувања, на овој сегмент.
Пијте повеќе течности.

Близнаци

Доколку сте размислувале за деловен план во кој не учествуваат вашите соработници не се откажувајте од целта која ви отвора нова врата и успех. Верувајте на својата интуиција која е доволно нагласена.
Доколку станува збор за една Скорпија на која често мислите не дозволувајте тоа да остане само на една голема илузија. Превземете конкретни чекори.
Можни се проблеми со грлото.

Рак

Сте планирале да ја завршите започнатата работа, но вам се ви се искомплицирало. Не бидете разочарани туку обидете се доволно да се фокусирате на натамошната работа но и како лекција која сте морале да ја минете во овој период.
Во суштина доволно сте страдале на љубовен сегмент и не треба многу да се оптоварувате со тоа туку посветете се и на други сегменти од животот на кои треба да се работи.
Повремени вртоглавици.

Лав

Она што ви следи во текот на наредниот период не морате да го земате со поголема доза на оптимизам доколку од вас се очекува таков став.
Не бидете очајни доколку вашиот партнер малку ви свртел грб. Недостатокот емоции се чувствува но всушност имате многу повеќе време за себе и овојпат искористете го на најдобар начин.
Оекувајте поволен ден.

Девица

Влегувањето во нова работа со себе носи само поголеми проблеми. Обидете се да се стрпите и најдете оптимално решение и направете неколку консултации.
Сакате да се покажувате во подобро светло отколку што всушност изгледа. Понекогаш морате да се спуштите на земја кога станува збор за вашите желби.
Во попладневните часови можни се проблеми со срцето. Одморајте.

Вага

Доколку сте нови во работната средина не бидете очајни доколку сте наишле на лош став на колегите. Имате доволно време некои работи да доведете во ред без поголеми проблеми.
Ќе се обидете да учите на грешките уште некое време додека не увидите како се одвива вашиот емотивен живот. Имате право на нова шанса.
Нема да имате здравствени проблеми.

Шкорпија

Кај вас не се знае колку пари имате, но тоа е само на прв поглед, само за вашето окружување. Вредете многу повеќе, па во тој стил и треба да ја наплатите својата работа.
Не правете паника кога станув збор за емотивниот живот. Сте имале и полоши периоди. Не сте смееле да се изолирате и партнерот да го препуштите на друго лице.
Имате одредена доза на страв.

Стрелец

Би било добро да се придржувате на старата пракса и таквото темпо и понатаму да го применувате. Ќе имате успех во работата. Не ги пропуштајте ниту новите шанси.
Надминувате голем страв па се очекува да влезете во врска која е во најава. Ова особено важо за помладите припадници на овој знак.
Пијте повеќе витамини.

Јарец

Финансиски не стоите лошо доколку можеби сте се обидувале дел од парите да ги чувате како штедење. Имате доволно добра причина да се надевате на малку поголем паричен прилив овој пат.
Емоциите кои ги имате кон една Девица во текот на наредната недела можно е да паднат во вода.
Проверете го крвниот притисок.

Водолија

Можно е да бидете унапредени и повеќе ценети кај колегите. Ви одговара пат во странство во северните земји. Искористете ги моменталните аспекти кои ви сугерираат големи промени.
Тоа што сте го рзмислувале како промена,то сте мислеле да го предложите на партнерот, сте се обиделе да го направите но неуспешно. Овојпат бидете потактични во своите намери.
Здравјето е солидно.

Риби

Оние кои бараат работа ќе имаат многу среќа. Обидете се да се распрашате за ново работно место преку пријател од странство,
Доколку некој ви пријде ќе бидете пријатно изненадени. Ослободете се од стравот кој го имате поради лошото искуство. Денот не се знае што носи, а може да е позитивно.
Проверете го видот.