петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 47
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак ќе има поволен ден за ново љубовно познанство, а еве што ги чека вагите

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак ќе има поволен ден за ново љубовно познанство, а еве што ги чека вагите

ОВЕН

Работа: Успешно ќе ги остварите своите планови и ќе бидете задоволни од исходот на случувањата во текот на денешниот ден.

Љубов: Ви се допаѓа личност која делува ладно во комуникацијата со вас.

Здравје: Нема проблеми.

БИК

Работа: Не ви треба сега промена на работното место. Она што го посакувате е стабилизација. Изморени сте од неизвесности.

Љубов: Саката фамилија и брак, но не сте задоволни од односот кој го имате со партнерот.

Здравје: Намалете го стресот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да не сте подготвени да се посветите на некоја работа онолку колку што би требало, затоа што имате пад на енергија.

Љубов: Доколку сте слободни може да очекувате поволен ден за некое ново љубовно познанство.

Здравје: Зголемете го внесувањето на витамини.

РАК

Работа: Успешни сте во својата работа, и подготвени да вложувате уште повеќе труд за да остварите подобри резултати.

Љубов: Ви годи да се посветите на личноста која ја сакате и имате желба да бидете почесто заедно.

Здравје: Добро.

ЛАВ

Работа: Некои грешки ги повторувате и самите себе си дополнително ја комплицирате работата. Пред вас е неповолен ден.

Љубов: Можно е саканата личност да покажува незадоволство и да има доста замерки.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

ДЕВИЦА

Работа: Некогаш имате впечаток дека сите важни обврски се само ваша грижа и дека сите други се провлекуваат на ваша сметка.

Љубов: Не сте задоволни и сметате дека треба да ја прекинете врската која тргнала во лош правец.

Здравје: Мали проблеми со стомакот.

ВАГА

Работа: Иако имате напорно темпо на работа, чувствувате дека некое работи се вредни за вашиот труд.

Љубов: Партнерот покажува дека му значите, но вам ви смета неговата љубомора.

Здравје: Кашлица.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува шанса да дојдете до напредување на работа, кое за вас може да биде многу значајно.

Љубов: Посакувате нови случувања на љубовно поле, и подготвени сте да превземете иницијатива.

Здравје: Внимавајте на своите хормони.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Упорни сте и ќе сторите се она што е до вас за да ги остварите своите цели кои сте ги зацртале денеска.

Љубов: Со саканата личност имате мали проблеми во комуникацијата, и многу несогласувања.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

ЈАРЕЦ

Работа: Не ви е поволен ден, па можни се мали загуби и негативни промени. Немојте да очекувате премногу.

Љубов: Разочарувањето низ кое сте поминале треба да ве направи силни. Време е да смените нешто.

Здравје: Главоболка.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате погрешен впечаток за личноста со која соработувате.

Љубов: Караниците со саканата личност се повеќе ве исфрлаат од такт. Пред вас е тежок ден за комуникација и емоции.

Здравје: Пад на енергија.

РИБИ

Работа: Немојте да очекувате премногу добри случувања денеска, затоа што судбината не ви е многу наклонета.

Љубов: Доколку сте слободни, може да очекувате да ви се пружи шанса за флертување и почеток на нова врска.

Здравје: Воспаление на мускулите.