петок, 23. јули 2021. Вести денес: 159
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак ќе има поволен ден во љубовта, а овој знак веднаш да посети лекар

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак ќе има поволен ден во љубовта, а овој знак веднаш да посети лекар

ОВЕН

Работа: Не сте заинтересирани за работна промена, иако понудата е пред вас и е примамлива, но ќе ја одбиете.

Љубов: Партнерот ви станува несигурен. Вашиот однос дошол до криза која ве потресува.

Здравје: Нервна напнатост.

БИК

Работа: Имате нови идеи и подготвени сте да направите се што е потребно за да ги реализирате.

Љубов: Многу брзо го менувате погледот на врската за која сте спремни да направите драстична промена.

Здравје: Имате вишок на енергија.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Вие сте подготвени да влезете во ризик кој би можел да ви се исплати, денот ви е добро поставен за работа.

Љубов: Барате партнер кој ќе покаже иста доза на амбиција за успешна иднина. Таа точка ви е важна.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

РАК

Работа: Ве очекуваат промени кога е во прашање полето заработка. Можно е да успеете да ја подобрите својата ситуација.

Љубов: Имате некои дилеми и не сте сигурни која одлука да ја донесете во врска со проблемите со саканата личност.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ЛАВ

Работа: Трпите голем притисок на работа и полека доаѓате до точка на „пукање“. Ќе ви годи промена на работното место.

Љубов: Покажете отворено на саканата личност што би промениле вво вашиот однос и таа ќе биде спремна за компромиси.

Здравје: Чувајте ги забите.

ДЕВИЦА

Работа: Максимално сте посветени на работата и очекувате награда за возврат. Сакате да знаете дека вашиот труд и работа се ценат.

Љубов: Сте решиле да превземете иницијатива и да направите прв чекор кон својата симпатија.

Здравје: Вкочанетост.

ВАГА

Работа: Немојте да очекувате дека некој друг да ги реши проблемите кои ги имате. Важно е да превземете одговорност.

Љубов: Во доаѓа средба со личност со кој е можна сериозна врска на долги патеки во иднина.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе ви биде потребно многу трпение за да успеете да решите некоја ситуација на позитивен начин.

Љубов: Пуштете партнерот сам да одлучи во која насока ќе се сврти вашиот однос. Еднаш откажете се од контрола.

Здравје: Намалете го внесот на благо.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Финансиската ситуација ви е променлива и поради тоа се чувствувате несигурно. Пред вас е неповолен период.

Љубов: Партнерот ви е верен и задоволни сте од вашиот однос. Се чувствувате сигурно кога сте заедно.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

ЈАРЕЦ

Работа: Покажете дека сте подготвени да превземете повеќе работи на себе за некои работи брзо да ги решите.

Љубов: Малку сте разочарани од ситуацијата во која сте моментално. Саканата личност ви делува малку неискрено.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Работа: Сте успеале да решите проблеми кои сте ги имале на ова поле и подготвени сте да продолжите понатаму.

Љубов: Имате потреба со саканата личност да решите некои дилеми кои ве мачеле. Разговарајте отворено.

Здравје: Мали проблеми со нозете.

РИБИ

Работа: Не е претерано поволен ден за нови промени. Потрудете се да се држите до секојдневните работни задачи.

Љубов: Ви годи внимание кое го добивате од личност која ви се додворува. Можен е почеток на врска.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

Коронавирус