среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 87
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак ќе има караници со партнерот, а еве што ги очекува Скорпиите

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак ќе има караници со партнерот, а еве што ги очекува Скорпиите

ОВЕН

Работа: Колку вие се забавни и подготвени за разни подвизи, толку вашите соработници имаат мали проблеми со дополнителната енергија.

Љубов: Партнерот има преголеми барања или можеби сака да потроши повеќе од што сте очекувале.

Здравје: Вкочанетост на вратот.

БИК

Работа: Работата оди добро, но бара повеќе труд. Затоа е поедноставно следните моменти да ги минете со колегите кои ве разбираат и имаат разбирање за вашите напори.

Љубов: Емотивно сте некој кој не е во состојба да живее сам или да седи со скрстени раце. Ја сакате љубовта, и љубовта ве сака вас.

Здравје: Избегнувајте мрсна и зачинета храна.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Се препорачува да бидете внимателни од неколку причини. Морате да бидете некој кој внимава со кого работи и прави договори на работа. Пари ќе ви дојдат само преку кредит.

Љубов: Отворени сте за љубов и за љубовни игри. Сакате кога нешто се случува. Често ви е здодевно.

Здравје: Морате да поведете сметка за своето однесување кон здравјето.

РАК

Работа: Ќе се помирите со состојбата која ја имате пред себе. Проверете ги сметките и плаќањата во текот на денешниот ден.

Љубов: Бидете внимателни. Чести караници во текот на денот. Партнерот не го разбира вашето однесување.

Здравје: Пазете да не паднете и да не се повредите.

ЛАВ

Работа: Бидете горди затоа што остварувате многу успеси на кои ви завидува околината. Имате секогаш добри идеи.

Љубов: Немате време за разправи. Едноставно бидете искрени и кажете му на партнерот што имате.

Здравје: Проблеми со кичмата или срцето.

ДЕВИЦА

Работа: Една вага врши притисок на вас и на работата која ја работите. Покажете го вистинското лице. Никако не влегувајте во мрежата на сопствените стравови.

Љубов: Добро се чувствувате и имате целосна поддршка од партнерот.

Здравје: Циркулацијата во вените е слаба.

ВАГА

Работа: Секој почеток е тежок. Така и овој пат, новиот проект има во себе многу предизвици. Вашата упорност и доследност на работата ви носи почит.

Љубов: Односот со партнерот ви е одличен. Задоволни сте.

Здравје: Добро.

СКОРПИЈА

Работа: Кога плановите нема да се остварат станувате фрустрирани, водете сметка да не влегувате во непромислени работи затоа што последиците ќе бидат тешки.

Љубов: Љубовта е на страна, не сте нежни. Имате остар јазик.

Здравје: Незадоволството лошо влијае на вас.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Немате трпение и тоа ви создава жесток отпор кон остварување на целта. Колегите денеска се многу чувствителни на тешки зборови. Сменете го тонот.

Љубов: Партнерот ве условува: или обврски, или тој/таа.

Здравје: Ве мачи бешиката.

ЈАРЕЦ

Работа: Размислете за тоа кој е вашиот следен чекор. Однапред испланираната тактика е најдоброто решение. За акција стрпете се.

Љубов: Потребна ви е љубов, ама вие се уште не ја давате доволно.

Здравје: Избегнувајте колачи, торти, чоколади…

ВОДОЛИЈА

Работа: На ред вас се напредок, признание и успех во материјални и во духовни сфери. Парите стигнуваат.

Љубов: Уживате во кругот на семејството. Тоа сега ви е најважна поддршка без која немате смисла.

Здравје: Болки во стапалата.

РИБИ

Работа: Ве привлекува тага и личности кои се депресивни. Тоа е лошо за напредок и кариера, и воопшто за работата. Дружете се само со позитивци околу себе.

Љубов: Ги имате сите можности да се спремате за пат во странство со партнерот.

Здравје: Слаби сте.