среда, 18. септември 2019. Вести денес: 100
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак го очекува започнување на голема љубов, а овој знак ќе има здравствени проблеми

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак го очекува започнување на голема љубов, а овој знак ќе има здравствени проблеми

ОВЕН

Работa: Може да очекувате пресврт кога е во прашање работното поле. Ништо нема да биде онака како што очекувавте.

Љубов: Можно е да имате погрешна слика околу личноста која ви се допаѓа дека наскоро ќе ги разбиете своите илузии.

Здравје: Ве мачи вртоглавица.

БИК

Работа: Нетрпеливи сте и не ви е лесно да го почекате конечниот исход од ситуацијата. Внимавајте со своето однесување дополнително да не ги искомплицирате работите.

Љубов: Ви се допаѓа личност поврзана со странство.

Здравје: Проблеми со циркулација.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува добра атмосфера и комуникација со соработниците како и поволна прилика да остварите нова соработка.

Љубов: Доколку отворено го покажете својот интерес кон една личност која ви се допаѓа, ќе бидете многу задоволни.

Здравје: Нема проблеми.

РАК

Работа: Некои нови вести ви пристигнуваат, но вие како да не сте сигурни дали тоа се вистински податоци.

Љубов: Доколку сте во врска со личност која е родена во некој од огнентите знакови, можно е позитивно изненадување за вас.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ЛАВ

Работа: Имате многу работни обврски, па ви е потребна нечија помош како би можеле со сето тоа да излезете на крај.

Љубов: Сакате емотивни промени. Сметате дека од состојба на апатија може да ве извлече само нов партнер.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте стабилна состојба на работното поле како и шанса на сите да им покажете дека сте на вистинската позиција во вистинско време.

Љубов: Доколку се препушттите на емоциите, ќе откриете некои работи за вас и за партнерот.

Здравје: Водете сметка за очите.

ВАГА

Работа: Ве очекуваат промени на работното поле. Доколку сте добиле нова понуда, ќе ја прифатите и ќе бидете задоволни.

Љубов: Со саканата личност имате проблеми кои ги криете од очите на јавноста. Пред другите глумите дека се е идилично.

Здравје: Мали проблеми со стомакот.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува шанса да реализирате договор кој може да ви биде од големо значење.

Љубов: Немојте да ги потиснувате своите чувства, затоа што поради тоа може да се чувствувате многу лошо.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да дошло време да се соочите со реалните потешкотии и непогоди кои владеат на работното поле.

Љубов: Ве очекува стабилна ситауција. Ако сте слободни, можен е флерт.

Здравје: Внесувајте повеќе железо.

ЈАРЕЦ

Работа: Не е поволен момент за големи ризици ниту за било какви промени. Потрудете се на некој начин да ја одржите моменталната ситуација.

Љубов: Многу сте посветени на саканата личност и се надевате дека и таа ќе умее да го препознае трудот.

Здравје: Можна вртоглавица.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува успех на работниот план. Ќе добиете поддршка од важни луѓе кои се на висока позиција.

Љубов: Имате шанса да влезете во љубовна врска со личност која ве привлекува. Можно е таа врска да донесе компликации.

Здравје: Ќе ви годи рекреација.

РИБИ

Работа: Поволен ден за почеток на нова работа. Потрудете се да дадете се од себе за да бидете успешни.

Љубов: Ве очекува голема љубов со партнерот кој сте го запознале некако случајно во вашето блиско опкружување.

Здравје: Добро се чувствувате.