среда, 19. февруари 2020. Вести денес: 128
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак го очекува почеток на сериозна врска, а еве што ги очекува близнаците

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак го очекува почеток на сериозна врска, а еве што ги очекува близнаците

ОВЕН

Работa: Ве очекува шанса за промена на работното место на подобро. Пред вас е многу поволен период на ова поле.

Љубов: Не би требало да имате било какви проблеми со саканата личност.

Здравје: Ќе ви години масажа и опуштање.

БИК

Работа: Доколку соработувате со странство, може да очекувате дека наскоро ќе успеете да дојдете до проширување на работата.

Љубов: Не сте подготовени за нова врска иако постои личност која се труди да ви се приближи.

Здравје: Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Финансиската ситуација генерално ви е добро прикажана и можете да очекувате стабилност како и позитивни промени.

Љубов: Не ви е лесно отворено да ги покажете своите чувства кон личност која ви значи.

Здравје: Чувствителен урогенитален тракт.

РАК

Работа: Можете да очекувате позитивни околности како и шанса да остварите работно напредување во следниот период.

Љубов: Ако имате партнер, со него ве очекува убав ден во кој ќе разменувате нежности.

Здравје: Одлично.

ЛАВ

Работа: Очекувајте шанса да составите работа која на долги патеки ќе ви донесе многу добра заработка.

Љубов: Пред вас е поволен ден низ кој вашиот партнер ќе ви ги покаже своите чувства.

Здравје: Ќе решите некој здравствен проблем.

ДЕВИЦА

Работа: Можете да очекувате дека успешно ќе ги решите малите проблеми кои се создале во последно време.

Љубов: Доколку сте слободни, пред вас е поволна фаза за почеток на сериозна врска.

Здравје: Проверувајте го крвниот притисок.

ВАГА

Работа: Немате доволно доверба во своите колеги, и од таа причина најважните тајни ги чувате само за себе.

Љубов: Можно е партнерот да ви покажува оттуѓеност, на некој начин да не сака зближеност.

Здравје: Потребно ви е повеќе спиење.

ШКОРПИЈА

Работа: Преоптоварени сте со голем број на обврски, а околу вас нема доволно луѓе да помогнат.

Љубов: Не сте задоволни од односот на саканата личност и многу сериозно размислувате за прекин на врската.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Избегнувајте да почнете нова работа, и било какви ризични ситуации. Пред вас е поволна фаза само за мирување.

Љубов: Имате чувство дека саканата личност не покажува доволно емоции кон вас.

Здравје: Вирусни инфекции.

ЈАРЕЦ

Работа: Вашата интуиција ќе ви ги даде вистинските одговори на прашањата кои саката да ги поставите.

Љубов: Никогаш не е доцна да ги исправите околностите во кои сте се нашле на љубовно поле.

Здравје: Стомачен вирус.

ВОДОЛИЈА

Работа: Потрудете се да покажете иницијатива на ова поле. Време е да превземете поголема одговорнос на себе.

Љубов: Можно е саканата личност да покажува недоверба, и поради тоа да имате конфликт.

Здравје: Болки во грлото.

РИБИ

Работа: На финансиско поле ситуацијата е променлива денеска, но веќе утре ситуацијата би можела драстично да се поправи.

Љубов: Ве очекуваат сериозни промени кога се во прашање емоциите. Средба со нова личност ве очекува.

Здравје: Избегнувајте маснотии.